У світі новинок, ідей, креативу

У світі новинок, ідей, креативу час від часу з’являється дуже багато новинок, що можуть об’єднувати людей незалежно від їхнього віку, статі, уподобань і навіть країн проживання. Таким «хобі без кордонів» можна назвати захоплення мільйонів людей у світі – поштовий обмін художніми картками «Посткросінг». Звичайне захоплення перетворюється на глобальну культурну місію – учасники поринають у світ мистецьких шедеврів, якими є художні поштові картки, і пізнають багато нового про різні країни, а ще й у такий спосіб збирають дуже цікаві колекції, які з часом стануть неабиякою філателістичною цінністю.

 

На екскурсію до центру оброблення та перевезення пошти Харківської дирекції УДППЗ «Укрпошта» завітали харківські посткроссери. Нині на території Харківщини, зареєстровано більш ніж дві сотні посткроссерів, всі ці люди регулярно користуються послугами пошти. Посткроссерам дуже цікаво було побачити роботу пошти з середини.
Екскурсія проводилась на території ЦОПП, де заступник начальна центру оброблення та перевезення пошти Людмила Беседіна, розповіла гостям про порядок прийому, сортування, відправку газет, журналів, листів, посилок, бандеролей, продемонструвала контейнери у яких до Харкова автотранспортом доставляється пошта. Посткроссери стали свідком сортування листів, спостерігали за роботою штемпельної машини. Екскурсія проходила в режимі жвавого діалогу, у гостей підприємства виникало чимало питань стосовно роботи пошти.

 

Для того щоб доносити цікаву інформацію закордонним невідомим адресатам про Україну, посткроссери внесли свої пропозиції стосовно зображень на листівках, що реалізуються у поштових відділеннях, серед побажань листівка з пам’ятними місцями міста, листівки в національних кольорах.

 

Свідченням того, що екскурсія вийшла вдалою, є позитивні відгуки гостей підприємства: «Коли постійно маєш справу з поштою, надзвичайно цікаво, яка вона з середини. Може, там найновіші технології, а може, тисячі людей сортують пошту, а може, там магія, і раптом є відділ пошти, яку доставляють голуби? Коли мало знаєш про структуру, з якою часто співпрацюєш у якості клієнта, фантазія створити найфантастичніші образи і схеми її роботи. На щастя, харківським посткроссерам потрапити за куліси цього загадкового місця. Ні для кого не секрет, що для посткроссера часто пошта є другим за частотою відвідування місцем (після роботи чи дому), бо як не поспішаєш надіслати листівки закордон чи в межах України, то потребуєш поповнення запасів марок та листівок. А хвилювання, яке відчуваєш щоразу, як підходиш до поштової скриньки, важко передати словами, та коли вона порожня інколи мимоволі нарікаєш на роботу пошти: а раптом, загубили, а раптом не принесли, а раптом, а раптом…? Але кількість цих питань та нарікань суттєво зменшилась після екскурсії до Харківської дирекції Укрпошти. Маю зізнатися, що абихто не впорається з роботою, яка стосується сортування та реєстрації пошти. Це дуже відповідальна робота, яка потребує високої концентрації, уваги, здібностей дешифрувальників почерку і таке інше. Масштаби виконуваної ними роботи та відповідальності, яку працівники несуть, просто вражає. Я тепер по-новому дивлюсь на роботу Укрпошти, однозначно з більшою повагою і розумінням. Також невимовно радує, що підприємство іде назустріч посткроссерам і цікавиться нашими потребами, думками та ідеями; і в такому разі хочеться ще частіше користуватися послугами Укрпошти, особливо, якщо поповниться асортимент поштових листівок та марок. Загалом, це була чудова екскурсія, за яку хочеться подякувати працівникам Харківської дирекції Укрпошти Я дізналась багато нового про роботу і структурну організацію Пошти, а також пройнялась повагою до її відданих працівників» – Любов Цукор.

 

«Приємно, що в Харківській дирекції Укрпошти нам пішли на зустріч, все показали і розповіли. Ми відвідали цех обробки листів, посилок, газет, дільницю кур’єрської доставки, побачили машини, які перевозять нашу пошту, дізнались про деякі нюанси обробки кореспонденції. Хочу сказати спасибі всім, хто працює на пошті. Завдяки вашій праці у нас є можливість обмінюватися листівками з різними країнами, спасибі» – Ольга Федцова.

 

«Величезне спасибі Укрпошті за надану нам можливість дізнатися більше про те, як працює пошта, який це великий і складний механізм! На екскурсії сподобалося все, спасибі нашим привітним екскурсоводам, завдяки ним ми, посткроссери, знайшли відповіді на багато питань, що цікавлять нас. Удачі Укрпошті і процвітання!» – Дарина Давидович.

 

Харківська дирекція УДППЗ «Укрпошта» сподівається на продовження успішної і плідної співпраці з посткроссерами харківщини, на благо наших спільних інтересів.