Часті питання за темою «Грошові перекази»

Ви можете отримати грошові перекази, відправлені за міжнародними платіжними системами MoneyGram, Western Union. Переказ MoneyGram виплачується у доларах США або євро залежно від того, яку валюту зазначив відправник. Переказ Western Union виплачується у доларах США або євро, за згодою одержувача може бути виплачений у національній валюті (гривні). Ви можете отримати переказ в іноземній валюті (долари США або євро), якщо сума переказу не містить євроцентів.

Так, ви можете отримати переказ в іноземній валюті (долари США або євро), якщо сума переказу не містить євроцентів.

Перекази з Болгарії, Боснії і Герцеговини, Вірменії, Греції, Ізраїлю, Іспанії, Латвії, Литви, Марокко, Польщі, Португалії, Румунії, Сан Марино, Сербії, Словаччини, Туреччини, Угорщини, Швейцарії можуть бути виплачені у євро.

Перекази з Азербайджану, Білорусі, В’єтнаму, Казахстану, Киргизії, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану можуть бути виплачені у доларах США.

Пересилати готівкові кошти можна через систему «Поштовий переказ», міжнародні поштові системи MoneyGram і Western Union (Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затверджене постановою Правління Національного банку України від 02.01.2019 № 2).

Поштові перекази у доларах США можна відправити в Азербайджан, Білорусь, В’єтнам, Казахстан, Киргизію, Молдову, Росію, Таджикистан, Узбекистан.

Поштові перекази у євро можна відправити в Болгарію, Боснію і Герцеговину, Вірменію, Грецію, Ізраїль, Іспанію, Латвію, Литву, Марокко, Польщу, Португалію, Румунію, Сан Марино, Сербію, Словаччину, Туреччину, Угорщину, Швейцарію.

(Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затверджене постановою Правління Національного банку України від 02.01.2019 № 2).

Зверніть увагу, що відправити переказ у валюті можна не у всіх поштових відділеннях. Актуальний перелік відділень шукайте за посиланням.

Ви можете переказати гроші як по Україні, так і до таких країн як Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, В’єтнам, Греція, Грузія, Ізраїль, Іспанія, Казахстан, Киргизія, Латвія, Литва, Марокко, Молдова, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сан Марино, Сербія, Словаччина, Таджикистан, Туркменістан, Туреччина, Угорщина, Узбекистан, Чехія, Швейцарія.

Відповідно до вимог укладеної з Поштою Росії Угоди та актів Всесвітнього поштового союзу, перекази пересилаються в доларах США, а виплачуються в національній валюті країни призначення.

Під час пересилання переказу з України, суму прийнятого у гривнях переказу перераховують у долари США за курсом продажу, який Укрпошта встановила на дату оброблення переказу.

При надходженні переказу до Росії його сума з доларів США перераховується у російські рублі за курсом купівлі долара США, встановленого на дату надходження переказу банком, який обслуговує Пошту Росії.

Під час пересилання переказу до України, Пошта Росії конвертує суму прийнятого в російських рублях переказу у долари США за курсом продажу долара США, встановленого на дату надходження переказу банком, який обслуговує Пошту Росії.

При надходженні переказу до України його сума перераховується із доларів США в українські гривні за курсом купівлі долара США, встановленому Укрпоштою на дату оброблення переказу. У російських рублях перекази Укрпоштою не виплачуються.

  • Щоб оформити переказ до 30 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, або надати копії е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при оформленні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти).
  • Щоб оформити переказ від 30 000 грн до 400 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, або надати копії е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при оформленні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти) та оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків або сторінку паспорта громадянина України, у якому проставлено відмітку про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків. Заповнити наданий працівником Укрпошти опитувальник клієнта.