Часті питання за темою «Оплата послуг»

Упакування поштового відправлення (з урахуванням вартості паперу, шпагату, стрічки тощо) за одне відправлення — 6,67 грн (без ПДВ).

Такі поштові відправлення можна оформлювати лише у відділенні, яке визначено у відповідних договорах, після надходження на його поточний рахунок коштів для надання такої послуги (згідно з п.87 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Можна використовувати маркувальну машину. Для цього фізичним і юридичним особам потрібно укласти відповідний договір з Укрпоштою і внести авансовий платіж (згідно з п. 87 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Продані поштові марки, поштові блоки, марковані конверти та картки поверненню та обміну не підлягають (згідно з п.86 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 №270).

Поштові марки, випущені поштовими адміністраціями закордонних країн, для оплати внутрішніх і міжнародних поштових відправлень не використовуються (згідно з п.85 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Поштові марки, які вилучені з обігу, забруднені, пошкоджені, погашені будь-яким способом, вирізані з маркованих конвертів і поштових карток, а також випущені поштовими адміністраціями закордонних країн, для оплати внутрішніх і міжнародних поштових відправлень не використовуються (згідно з п.85 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Поштові марки наклеюються на адресному боці простої або рекомендованої поштової картки, листа, бандеролі вгорі праворуч, окремо одна від одної (згідно з п. 84 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Марками оплачуються прості та рекомендовані листи й бандеролі — як внутрішні, так і міжнародні (згідно з п. 83 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 №270).

Міжнародні купони для відповіді видає Міжнародне бюро Всесвітнього поштового союзу (згідно з п.82 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Підтвердженням оплати послуг поштового зв’язку є:

 • поштові марки, наклеєні на письмову кореспонденцію або нанесені типографським способом на поштові конверти, поштові картки;
 • відбитки державного знака, нанесені маркувальними машинами;
 • відбитки про оплату письмової кореспонденції, нанесені друкарським чи іншим способом.

(згідно з п.80 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270)

Безоплатно пересилаються тільки:

 • прості листи масою до 20 грамів і поштові картки, відправниками та адресатами яких є військовослужбовці строкової служби;
 • посилки з одягом військовослужбовців строкової служби, що відправляються в установленому порядку військовими частинами;
 • секограми (крім тих, що перевозяться авіатранспортом).

Умови зниження рівня тарифів у підприємстві регулюються Порядком зниження рівня тарифів на послуги поштового зв’язку, який є єдиним для всіх корпоративних клієнтів (згідно з п.79 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Зареєстровані в Особистому кабінеті користувачі можуть приєднатися до Програми лояльності та отримувати бонусні відправлення Укрпошта Стандарт або Укрпошта Експрес (за вибором). У разі підключення до Програми лояльності припиняється дія зниженого рівня тарифів та інших знижок на пересилання відправлень УП Експрес та УП Стандарт. Відмовитися від участі у Програмі лояльності можна будь-якої миті.

Гранична похибка у вазі відправлення — 10 г.

Плата за доставку відправлень по Україні може бути покладена як на відправника, так і на одержувача. Плата за доставку міжнародних відправлень завжди стягується з відправника.

Знижка за доставку відправлень, створених через Особистий кабінет:

Для фізичних осіб:

 • УП Стандарт та УП Експрес — 5%;
 • міжнародні відправлення (посилки та дрібні пакети) — 3%;
 • міжнародні відправлення (дрібні пакети) — додаткова знижка, яка залежить від місячного обсягу відправлень та додається до фіксованої знижки 3% (пропозиція актуальна з 01.01.2020 до 31.12.2020).

Для юридичних осіб:

 • УП Стандарт та УП Експрес — 5% (без договору);
 • УП Стандарт та УП Експрес — 10% (з договором);
 • міжнародні відправлення (посилки та дрібні пакети) — 3%(без договору);
 • міжнародні відправлення (посилки та дрібні пакети) — 5%(з договором);
 • міжнародні відправлення (посилки та дрібні пакети) — додаткова знижка (з укладенням договору), яка залежить від квартального обсягу відправлень та додається до фіксованої знижки 5% (пропозиція актуальна з 01.01.2020 до 31.12.2020).

Для переходу в Особистий кабінет перейдіть на головну сторінку сайту УП, де ви можете ознайомитися з Програмою лояльності.

Послуги з пересилання поштових карток, листів, бандеролей, секограм, посилок без оголошеної цінності, посилок масою до 10 кілограмів належать до універсальних послуг. Тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку регулюються Національною комісією України з питань регулювання зв’язку (НКРЗ).

Тарифи на інші послуги поштового зв’язку встановлюються операторами поштового зв’язку згідно з чинним законодавством (згідно з п.76, (9), 77 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Можливість оплати доставки одержувачем залежить від типу відправлення. Послуги з пересилання листа та бандеролі відносяться до універсальних послуг, тому їх оплачує замовник під час замовлення. У момент замовлення послуги оплачуються також послуги з пересилання внутрішніх поштових переказів.

Вартість пересилання посилки по Україні може оплачувати відправник у момент замовлення послуги або одержувач відправлення при одержанні посилки, якщо відправник зазначив це при оформленні доставки.

Поштові перекази післяплати можуть оплачуватися відправником або одержувачем відправлення з післяплатою (згідно з чинними порядками «Укрпошта Експрес», «Укрпошта Стандарт», «Укрпошта SmartBox»).

Послуги поштового зв’язку оплачуються в національній валюті згідно з чинними тарифами (відповідно до п.75 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 №270).