Часті питання за темою «Соціальні виплати та пенсії»

Укрпошта взаємодіє з Пенсійним фондом та органами Управління праці та соціального захисту населення щодо виплат пенсій, соціальних допомоги на підставі підписаних договорів.

Якщо людина, яка подає документи на оформлення пенсії, соціальної допомоги в органи Пенсійного фонду або Управління праці та соціального захисту населення, не має відкритого рахунку в банку, ці державні органи автоматично готують і подають списки на виплату через Укрпошту за місцем проживання особи.

Якщо клієнт не отримав соціальну виплату у дату, що вказана на відомості, він може звернутись до відділення до кінця виплатного періоду (до 25 числа кожного місяця). Якщо до 25 числа кошти не отримані, Укрпошта повертає їх до органів Пенсійного фонду або Управління праці та соціального захисту населення. На наступний місяць формуються нові виплатні документи з урахуванням того, що у попередньому місяці виплат не було. Але, якщо кошти не отримуються 6 місяців, Пенсійний фонд або Управління праці та соціального захисту населення за своїм рішенням або рішенням інших органів можуть припинити виплати.

Вам потрібно звернутися до Пенсійного фонду або Управління праці та соціального захисту населення. Виплатні документи формуються для поштових відділень на підставі даних про місце проживання, які надав клієнт. Укрпошта нічого не змінює і не перерозподіляє на інші ВПЗ.

Якщо у поштовому відділенні є виплатні документи та фінансування, відділення та листоноша працюють згідно з графіком. Виплата може бути здійснена напередодні, але не раніше ніж за 3 дні до дати, вказаної на виплатному документі. Якщо якийсь із пунктів вище не дотриманий, виплата відбудеться наступного дня після свята/вихідного.

Виплата та доставка пенсій і соціальної допомоги здійснюється на підставі вимог Інструкції про виплату та доставку пенсій, соціальних допомог національним оператором поштового зв’язк. Вона затверджена спільним наказом Міністерства транспорту та зв’язку України, Міністерства праці та соціальної політики України від 28.04.2009 № 464/156, постановою правління Пенсійного фонду України від 28.04.2009 №14-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.07.2009 за № 592/16608.