Івано-Франківська дирекція АТ «Укрпошта»

вул. Незалежності, 6, м. Івано-Франківськ

76018

тел.(0342)53-04-63

т/ф 53-22-98

email: operifpost@ukrposhta.com

Івано-Франківська дирекція АТ «Укрпошта» є одним із філіалів АТ «Укрпошта». Станом на 01.07.2019 р. в Івано-Франківській дирекції працюють 2419 працівників, з них — 2188 жінок, 231 — чоловіків.

Щорічно поштовики області обробляють до 10 млн одиниць письмової кореспонденції, 0,7 млн посилок, 0,5 млн грошових переказів, розповсюджують за передплатою та в роздріб 22,7 млн екземплярів періодичних друкованих видань.

До складу дирекції входять 2 центри поштового зв’язку, 1 цех оброблення пошти, 1 цех перевезення пошти та 468 об’єктів поштового зв’язку, у т. ч. 64 міських, 399 сільських та 5 пересувних ВПЗ.

Поряд із наданням традиційних поштових послуг у підрозділах дирекції надається понад 50 видів послуг, як традиційно поштових, так і сучасних. Серед них: Власна марка, страхування ОСЦВ, послуга з додатковим сервісом «Кур’єрська доставка», Пріоритетна пошта, Укрпошта Експрес, електронний переказ із SMS-повідомленням про вручення. Ввстановлено 215 терміналів «Укрпошта» для розрахунку за надані послуги, замовлення товарів за каталогами, приймання комунальних та інших платежів, передплата періодичних друкованих видань та багато інших.

Постійно проводиться підвищення заробітної плати усім працівникам філіалу. Своєчасно та у повному обсязі сплачуються внески до цільових фондів та податки до бюджету.

Керівництво

Приймальня: тел. (0342)53-04-63, т/ф 53-22-98

email: operifpost@ukrposhta.com


Директор

Рудий Михайло Михайлович

Особистий прийом громадян з питань державної політики в діяльності поштового зв’язку, дотримання законодавчих та нормативних актів, з питань персоналу

Щосереди з 13.00 до 15.00


Заступник директора філії з розвитку мережі

Біжик Тарас Ярославович

Особистий прийом громадян із питань розвитку мережі філії, якості обслуговування населення, розгляд скарг та пропозицій

Щопонеділка з 14.00 до 16.00


Заступник директора філії з операційної діяльності

Вовчук Дарія Дмитрівна

Особистий прийом громадян з питань технології надання послуг, з питань поштового зв’язку та якості надання послуг поштового зв’язку

Щовівторка з 14.00 до 16.00


Головний бухгалтер

Мельник Галина Петрівна


Особистий прийом у начальників відділів та служб відбувається щоденно протягом дня за адресою: вул. Незалежності, 6, м. Івано-Франківськ, 76018, Івано-Франківська дирекція АТ «Укрпошта»

Історія розвитку

Пошта і поштовий зв’язок — дуже давній винахід людства. Адже потреба обмінюватися повідомленнями існувала в усі часи.

У Станіславові (до 1939 р. — Станіславів, до 1962 р. — Станіслав, сьогодні Івано-Франківськ) пошта була створена 1830 р. У ті часи звичної для нас конскрипційної адресації будинків (назва вулиці та номер будинку на вулиці з парною і непарною сторонами) ще не існувало. Будинки одержували порядковий номер у межах певного передмістя.

У спогадах мемуариста С. Токарського про Станіславів 1850 р. згадується, що листи зі Львова часом доходили за тиждень. Місто на той час утримувало лише двох листонош.

Поштовий зв’язок пожвавився в середині ХІХ ст. із побудовою залізниць, винайденням поштової марки та штемпельних конвертів.

Галичина, Буковина і Закарпаття до 1918 р. були охоплені державною австрійською поштою. Її офіційна назва — Цісарсько-королівська пошта, скорочено — Ц.К. пошта. Такі написи бачимо на документах, поштівках, штемпелях тих часів. У Західно–Українській Народній Республіці, столицею якої був Станіславів (січень – травень 1919 р.), діяв державний секретаріат шляхів, пошти й телеграфу, були впроваджені власні знаки поштової оплати шляхом надруків на австрійських марках.

У 1894 р. у Станіславові почала діяти перша телефонна станція на 12 номерів. Перед Першою світовою війною станція мала 457 номерів і міжміський зв’язок з Віднем, Львовом, Краковом, Чернівцями, а 1939 р. – понад 800 номерів.

Наприкінці ХІХ ст. населення міста становило понад 30 тис. осіб. Одного поштового відділення для обслуговування городян було замало. Додатково були відкриті два відділення (на вокзалі й по вул..Дністровській, 2).

Невдовзі й цього було замало, тому протягом 1908-1909 рр. власник друкарні й співвласник газети «Кур’єр Станіславовські» С. Хованець на замовлення влади спорудив чотириповерховий будинок за проєктом відомого архітектора Я. Кудельського.

Уперше споруда була спеціальною, але ще приватною. Її нинішня адреса – вул. Січових Стрільців, 15 (сьогодні тут розташоване головне управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області). Це була п’ята за ліком пошта.

Поштово–телеграфний уряд тут знаходився протягом 19 років. Сюди надходили листи з фронтів Першої світової війни, а під час українсько-польської війни — від вояків Українсько-Галицької армії. З апаратів Станіславського телеграфу розповсюджувалися по краю розпорядження уряду ЗУНР в 1919 р. Цікаво, що шоста за числом у місті державна пошта, будівництво якої розпочали за спеціальним проєктом у період міжвоєнної Польщі в 1937 р., це нинішній поштамт, що був вдало розширений 1968 р. Під час війни було повністю знищено мережу підприємств зв’язку, вивезено обладнання.

27 липня 1944 р. Станіславів був звільнений, і в цей же день було встановлено комутатор ЦБ, встановлено апаратуру телеграфу і налагоджено зв’язок із Києвом. У вересні 1944 р. область була звільнена повністю.

Зв’язківці розпочали відновлювати роботу засобів зв’язку. В управлінні зв’язку були створені оперативні групи. Під їхнім керівництвом почали проводитися спрощені поштові операції, здійснювалася доставка кореспонденції в міські пункти, а також обмін пошти в сільській місцевості.

Про умови праці того періоду розповідає ветеран поштового зв’язку А. Пташник: «Пам’ятаю день 10 серпня 1944 р. Уперше переступила поріг прохідної, піднялася на другий поверх, несміливо постукала в кабінет начальника контори В. Незяєва. З того часу стала зв’язківцем. Нас було кілька осіб, одна поштова машина, яка, до речі, дуже часто виходила з ладу, тому пошту, тобто мішок з кореспонденцією, часто пізно увечері доводилося нести самій до вокзалу, щоб провести обмін. В операційному залі було тісно, зимно. Вечорами вивчали поштові правила, носили цеглу, прибирали приміщення поштамту, мили вікна. Ніхто тоді не рахувався зі своїм особистим часом. Працювали по 9-10 годин».

Працю зв’язківців Станіславської міськконтори зв’язку в 1947 р. відзначив міністр зв’язку СРСР (наказ №494). Він присудив третю грошову премію розміром 8 тис. крб. 1958 р. започаткував піднесення і розвиток засобів зв’язку в усіх напрямках. Населенню області доставлялося 367 тис. примірників газет, журналів. Рішенням Президії обласної Ради профспілок до обласної книги Трудові Слави в 1959 р. занесено бригаду перевідного відділу Станіславської міськконтори зв’язку (начальник відділу Л.Николенко, листоноша Перегинської райконтори зв’язку Д. Яцишин).

За 1959-1965 р. перевезення пошти гужовим транспортом було повністю переведено на автомобільний, і контрольні терміни доставки поштової кореспонденції значно скоротилися.

У 1966 – 1968 р. у всіх районних вузлах зв’язку, поштамті, ОПП були встановлені й уведені в експлуатацію засоби поштової механізації, які в 5-6 разів збільшили продуктивність праці на вантажно-розвантажувальних роботах, штемпелюванні кореспонденції й на транспортуванні пошти до поштових вагонів та автомашин. Уже в період державної незалежності України у 2004 р. відбувся перший етап реструктуризації Укрпошти, й вона почала функціонувати як самостійна господарська одиниця.

З жовтня 2006 року по грудень 2019 року в Івано-Франківській дирекції АТ «Укрпошта» відбувалася не одна хвиля реорганізації підприємства.Мережа об’єктів поштового зв’язку, яка існує сьогодні, забезпечує мешканців 819 населених пунктів у т.ч. 234 населених пунктів зі статусом гірського (468 відділень поштового зв’язку, в тому числі: 399 сільських, 64 міських та 5 пересувних).

Шановні передплатники!
З 07 жовтня АТ «Укрпошта» розпочато приймання передплати на 2020 рік

 
Передплата проводиться за тарифами, затвердженими наказом Міністерства інфраструктури України від 09.09.2019 р. №686 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 24.09.2019 р. за №1052/34023 «Про затвердження Тарифів на приймання та доставку вітчизняних періодичних друкованих видань за передплатою» та відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів». Ознайомтеся із тарифами за посиланням.
 
Приймання передплати здійснюється у відділеннях поштового зв’язку, пунктах приймання передплати та безпосередньо листоношами на доставних дільницях — з 07 жовтня за електронною версією каталогу, а з 15 жовтня за друкованими каталогами:

  • «Каталогом видань України «Преса поштою» на 2020 рік (I півріччя);
  • «Каталогами місцевих періодичних видань відповідної філії АТ «Укрпошта» на 2020 рік (I півріччя)»;
  • «Каталогом видань України «Преса поштою» на 2020 рік (I півріччя)», розробленого для Донецької та Луганської областей.

Передплатна кампанія проводиться у такі терміни:

  • на видання загальнодержавної сфери розповсюдження до 16 грудня 2019 року;
  • на місцеві видання (обласні, міські, районні) в строки, визначені згідно з укладеними з видавництвами (редакціями) договорами, але не пізніше ніж до 27 грудня 2019;
  • з поточних місяців 2019 року в обласних центрах і місті Києві до 15 числа, а інших населених пунктах до 10 числа включно, кожного місяця, що передує передплатному.

Запрошуємо вас оформити передплату на улюблені періодичні видання!

Для швидкого та зручного оформлення замовлення скористайтеся сервісом «Онлайн-передплата»

 
Каталог видань України «Преса поштою» на 2020 рік (I півріччя), завантажити.
Каталог місцевих видань України на 2020 рік (I півріччя), завантажити.
Каталог видань зарубіжних країн на 2020 рік (I півріччя), завантажити.
Каталог видань України «Преса поштою» на 2019 рік (II півріччя), завантажити.
Каталог видань зарубіжних країн на 2019 рік (II півріччя), завантажити.
Каталог місцевих видань на 2019 рік (II півріччя), завантажити.
Графік проведення «Днів передплатника», завантажити.

Контакти з питань оформлення передплати

Назва дирекції Контактний місцевий номер телефону Контактний корпоративний мобільний e-mail
Івано-Франківська (0342) 53-14-40,
факс (0342) 53-22-98
(050) 500-14-65 IFPeriodiki@ukrposhta.com