Митне оформлення

Якщо вартість відправлення ≤ 10 тис. євро, митне оформлення проходить без участі відправника.

Для відправки вантажу необхідно надати такі документи:

 • Поштова декларація CN23 (для відправлень з оголошеною цінністю з вкладенням готівки і посилок) — 3 примірники або CN22 (для дрібних пакетів, рекомендованих мішків «М», відправлень з оголошеною цінністю) — 1 примірник.
 • Документ, що підтверджує походження і вартість товару (товарний або касовий чек). Якщо чека немає, то митниця знаходить такий товар в інтернеті і підтверджує його ціну або видає рішення по вартості товару, ґрунтуючись на ціни на аналогічні товари.

Як оформлювати міжнародні відправлення онлайн?

Відеоінструкція

При експорті товарів з України митні платежі не нараховуються.

Перелік товарів, які часто пересилаються Укрпоштою, та специфіка проходження митниці

Завантажити у PDF
 1. Медикаменти.

  Імпорт. Дозволено пересилати на адресу громадян лікарські засоби:

  • у кількості, що не перевищує п’яти упакувань кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);
  • у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

  Стаття 17 Закону України від 04 квітня 1996 №123 «Про лікарські засоби» встановлює, що на територію України можуть ввозитися (пересилатись) лікарські засоби:

  • зареєстровані в Україні — за наявності сертифіката якості, серії лікарського засобу, що видається виробником, ліцензії на імпорт лікарських засобів (крім АФІ), що видається імпортеру (виробнику або особі, що представляє виробника лікарських засобів на території України), у порядку, встановленому законодавством;
  • незареєстровані в Україні — для індивідуального використання громадянами. У цьому випадку ключовим для здійснення процедури митного оформлення лікарських засобів є підтвердження їх належності до особистих речей громадянина (наявність в особи-одержувача рецепту на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я).

  Експорт. Кількісних обмежень щодо пересилання за межі митної території України лікарських засобів, крім тих, що містять наркотичні чи психотропні речовини, законодавством України не встановлено. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.

  Водночас, враховуючи відмінності у митних правилах різних країн, у випадку пересилання лікарських засобів наполегливо рекомендуємо ознайомитись із законодавством країни призначення для уникнення порушень законодавства та конфліктних ситуацій під час здійснення митного контролю в інших країнах.

 2. Харчові продукти (в т.ч. шоколад, цукерки, чай, кава).

  Імпорт. Дозволено ввозити до 10 кг у заводській упаковці виробника.

  Експорт. Дозволено вивозити до 10 кг у заводській упаковці виробника. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.

 3. Гроші.

  Імпорт. Дозволено ввозити до 10 тис. євро з оголошеною цінністю і задекларовані.

  Експорт. Дозволено вивозити до 10 тис. євро з оголошеною цінністю і задекларовані.

 4. Натуральні камені.

  Імпорт. Дозволено ввозити з оголошеною вартістю. Потрібен висновок гемолога.

  Експорт. Дозволено вивозити тільки з оголошеною вартістю. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро. При експорті бурштину і виробів з бурштину продавець бурштину має надати дозвіл на легальний продаж або видобуток бурштину, товарні чеки.

 5. Алкоголь, цигарки.

  Заборонено ввіз і вивіз.

 6. Картини, ікони.

  Імпорт. Дозволено до пересилання. Потрібен висновок Міністерства культури.

  Експорт. Дозволено до пересилання. Потрібен висновок Міністерства культури. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.

  Памятка «Культурні цінності: пересилання у міжнародних поштових відправленнях»
 7. БАД (біологічно-активні добавки).

  Імпорт. Дозволено ввозити до 10 кг у заводській упаковці виробника. Потрібен висновок ветеринарної інспекції, якщо посилка більше ніж 150 євро на БАД, які містять компоненти тваринного походження. Якщо менше ніж 150 євро, дозволи не потрібні.

  Експорт. Дозволено ввозити до 10 кг у заводській упаковці виробника. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.

 8. Електроніка (мобільні телефони, планшети, ноутбуки).

  Імпорт. Дозволено ввозити. На митниці здійснюється контроль торговельної марки. Якщо торговельна марка пристрою не зареєстрована в Україні, потрібно отримати дозвіл від правовласника марки. Такі товари можуть бути затримані на митниці до 10 днів для отримання дозволу на пропуск.

  Експорт. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.

 9. Ножі.

  Імпорт. Складні ножі пропускаються митницею без дозволів МВС і висновків митної лабораторії. Ножі з фіксованим лезом можуть бути пропущені при наявності дозволу МВС або спрямовані до митної лабораторії для отримання висновку. Якщо ніж визнають холодною зброєю, то складається протокол та приймається рішення: повернути відправлення відправнику або ж конфіскувати.

  Експорт. Складні ножі пропускаються митницею без дозволів МВС і висновків митної лабораторії. Ножі з фіксованим лезом можуть бути пропущені при наявності дозволу МВС або спрямовані до митної лабораторії для отримання висновку. Якщо лабораторія визнає ніж холодною зброєю, то посилка повертається відправнику. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.

 10. Пневматична зброя.

  При імпорті й експорті товар затримується митницею та направляється до митної лабораторії. Протягом 30 днів лабораторія видає відповідний висновок, на основі якого митниця випускає посилку далі або оформлює посилку на повернення.

 11. Одяг.

  Імпорт. Дозволено до пересилання без дозволів перевірчих органів.

  Експорт. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.

 12. Іграшки.

  Імпорт. Дозволено до пересилання без дозволів перевірчих органів.

  Експорт. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.

 13. Парфумерія, декоративна косметика, косметичні засоби (крем, шампунь, гель для душу).

  Імпорт. Дозволено до пересилання без дозволів перевірчих органів.

  Експорт. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро.

 14. Книги.

  Імпорт. Дозволено до пересилання без дозволів перевірчих органів. Для посилок з книгами, які ввозяться з території Російської Федерації, отримувачу потрібно мати дозвіл від Держкомтелерадіо на ввезення.

  Експорт. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро. Для експорту книг, виданих понад 50 років тому, потрібно отримати висновок Міністерства культури.

 15. Годинники.

  Імпорт. Дозволено до пересилання без дозволів перевірчих органів. Якщо в годиннику є натуральне каміння, потрібен висновок гемолога.

  Експорт. Обмеження за вартістю — до 10 тис. євро. Якщо в годиннику є натуральне каміння, потрібен висновок гемолога.

 16. Ювелірні вироби.

  Імпорт. Дозволено до пересилання, митні платежі нараховуються згідно з чинним законодавством для фізичних та юридичних осіб.

  Експорт. Дозволено пересилати вироби, вартість яких не перевищує суму, еквівалентну 10 тис. євро. Необхідно оформити посилку з оголошеною цінністю та заповнити митну декларацію CN 23. Деталі за посиланням. Крім митного законодавства України варто враховувати обмеження по імпорту інших країн: деталі.

 17. Прах (урни з прахом).

  Імпорт/Експорт. Відповідно до пункту 8 Статті 365 Митного кодексу України, пересилання урн з прахом через митний кордон України здійснюється на підставі письмової заяви відправника довільної форми та документів, визначених Законом України «Про поховання та похоронну справу».

  Стаття 22 Закону України від 10.07.2003 №1102-IV «Про поховання та похоронну справу» визначає перелік документів, за умови пред’явлення яких митному органу здійснюється пересилання урн з прахом:

  • Свідоцтво про смерть або інший документ, що засвідчує факт смерті, виданий компетентним органом.
  • Довідка про те, що в урні немає вкладень, переміщення яких через державний кордон України заборонено. Таку довідку видає судово-медичний експерт або відповідний компетентний орган іноземної держави з легалізацією такої довідки консульською чи дипломатичною установою України за кордоном — у разі ввезення урни з прахом на територію України.

  Урна з прахом повинна бути опечатана відповідними посадовими особами.