Укрпошта буде здійснювати доставку пенсій з 1 січня, лише за умови надання економічно обґрунтованого або ринкового тарифу з боку уряду та Пенсійного Фонду України

11.07.2019

Укрпошта буде здійснювати доставку пенсій з 1 січня 2020 року лише за умови прийняття економічно обґрунтованого або ринкового тарифу. Про це йдеться у відкритому листі генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
«Укрпошта, як і країна, сьогодні має вибір – стати однією з найуспішніших компаній України та об’єктом інвестицій міжнародних гравців, або зникнути, знову перетворившись в совковий «собес». Ми доклали багато зусиль, щоб набути шанс на зміни і більше не бажаємо його втрачати, стаючи заручниками політики та пустих обіцянок, ставлячи під загрозу майбутнє 2-го роботодавця України. Тому я завчасно попереджаю Вас, міністерство соціальної політики та Пенсійний Фонд України про те, що з 1 січня 2020 року Укрпошта не буде доставляти пенсії по нинішньому збитковому тарифу», – йдеться у відкритому листі.
Керівник Укрпошти заявив, що в уряду є час до 1 вересня обрання одного із 2-х шляхів вирішення питання перегляду тарифу з доставки пенсій.
Перший – це прийняти новий тариф на доставку пенсій, який ще у листопаді 2017 року був затверджений міністерством інфраструктури та міністерством економічного розвитку та торгівлі. Але він торпедується міністерством соціальної політики.
Другий шлях – винести послугу із доставки пенсій на відкритий тендер, аби ринок вирішив вартість цієї послуги.
«Це має бути на ринкових умовах, визначених у відкритому тендері, а не з регульованим тарифом чи виписаною під один банк постановою, як це було з переселенцями Донбасу. Не можна порушувати права людини, змушуючи, особливо людей похилого віку або людей з обмеженими можливостями, отримувати виплати лише в одній банківській установі, до якої ще треба їхати 30-50 км. Тоді мова йшла про 200 тисяч людей, зараз – вже йдеться про мільйони найменш захищених громадян», – наголосив Ігор Смілянський.
За його словами три останні роки Укрпошта продовжувала оновлюватися і досягла домовленостей з міжнародними фінансовими та приватними інституціями, які готові інвестувати в розвиток Укрпошти. Але ж це неможливо без перегляду тарифу на доставку пенсії, який залишається незмінним з 2004 року, незважаючи на зростання заробітних плат, палива і т д. Рівно рік тому, лише після гучних заяв про закриття відділень і звільнення листонош і особистого втручання Президента України, Укрпошта отримала від Пенсійного Фонду 500 млн грн на покриття збитковості тарифу, але ці кошти покрили витрати лише на півроку.
«Ми б хотіли уникнути ультиматумів в кінці року, тому озвучуємо проблему завчасно, щоб Кабмін мав час на затвердження тарифу або ж усі сторони встигли підготуватися до відкритого тендеру», – підкреслив Ігор Смілянський.
Як раніше повідомлялося, Укрпошта надає свої послуги на 100% території України, маючи 11 000 відділень та понад 30 000 листонош. Дохід Укрпошти протягом останніх 3 років збільшився із 4 до майже 8 млрд грн, зарплати виробничого персоналу зросли більше ніж удвічі, комп’ютеризовано всі відділення у населених пунктах, де мешкає понад 2000 мешканців (це понад 1650 населених пунктів). Крім того, система закупівель в Укрпошті визнана однією з кращих в країні, що дало можливість заощадити більш ніж 600 млн грн та оновити автотранспорт більше, ніж за попередні 10 років. Сьогодні за день Укрпошта відправляє стільки експрес посилок, скільки у 2016 році за рік. Місяць тому компанію відзначила міжнародна спільнота як кращу пошту світу у 2-х номінаціях.