Загальна інформація

Засновником і акціонером АТ «Укрпошта» є держава в особі Міністерства інфраструктури України.

Діяльність Укрпошти регламентується Законом України «Про поштовий зв’язок», іншими Законами України, а також нормативними актами Всесвітнього поштового союзу, членом якого Україна є з 1947 року.

Сьогодні до складу Укрпошти входять 24 регіональні філії, Дирекція оброблення та перевезення пошти й «Автотранспошта».

Ми — одна з найбільших компаній України: понад 65 000 працівників щодня приймають, сортують, везуть, доставляють, організовують, аналізують та допомагають клієнтам.

ПОШТА

> 11 000 відділень

Поштамти, пересувні та стаціонарні відділення по всій Україні

> 65 000 працівників

Серед яких найбільше — листонош, операторів відділень та працівників сортувальних центрів

> 5 300 авто

Один з найбільших автопарків в Україні

> 50 послуг

Широкий вибір послуг для приватних осіб та корпоративних клієнтів

Місія та цінності

Місія

Надання споживачам високоякісних послуг у сфері поштового зв’язку, фінансових та інших загальнодоступних послуг.

Цінності
  • відповідальне ставлення до кожного клієнта;
  • забезпечення високої якості послуг;
  • гарантія надійності та оперативності.

Ми є національним оператором поштового зв’язку в Україні й беремо активну участь у роботі міжнародних організацій: Всесвітнього поштового союзу, Асоціації європейських державних поштових операторів PostEurop, Регіональної співдружності у галузі зв’язку.

Основні події в історії Укрпошти

2 лютого 1994 року на підставі рішення Кабінету Міністрів України було створене Українське об’єднання поштового зв’язку «Укрпошта» як окрема державна структура у результаті реформування галузі зв’язку (розподілу на поштовий та електрозв’язок).

У липні 1998 року об’єднання було реорганізовано в УДППЗ «Укрпошта» (Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта»). З 1999 року Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» перетворене в унітарне підприємство, що засноване на державній власності та належить до сфери управління Міністерства інфраструктури України. Цього ж року введено нову 5-значну систему поштової індексації України.

З 2016 року розпочався новий етап розвитку Укрпошти. Центральну управлінську команду оновлено на 95%. Зміни також торкнулися обслуговування клієнтів та співпраці з партнерами. Створено дієву систему мотивації працівників. Ліквідовано неефективні продукти та послуги.

1 березня 2017 року Укрпошта стала публічним акціонерним товариством. Ця процедура корпоратизації державного підприємства стала найкоротшою в історії України — і тривала лише 8 місяців. Міністерство інфраструктури України здійснює функції з управління корпоративними правами держави, із загальною номінальною вартістю акцій 6 518 597 000 грн.

Навесні 2017 року Укрпошта презентувала свій новий бренд. Відтепер основним візуальним символом Укрпошти є поштовий ріжок, який, підкреслюючи символи поштової служби, трансформується у значок геолокації — пін.

Восени 2017 року Укрпошта оголосила про розміщення облігацій загальною вартістю 600 млн грн у кількості 6 тисяч штук.

Укрпошта стала членом міжнародних платіжних систем Visa та Mastercard, а також національної платіжної системи «Простір».

Компанія активно співпрацює із системою ProZorro у сфері публічних закупівель і була відзначена премією «Zakupki. Кращі». Укрпошта першою серед державних підприємств почала здавати в оренду нерухомість через ProZorro Продажі.

Серед партнерів Укрпошти — Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, поштові оператори Європи, Азії та США.

За результатами 2017 року, Україна завдяки роботі Укрпошти як національного поштового оператора посіла 33 місце в рейтингу Всесвітнього поштового союзу (ВПС) за індексом поштового розвитку (2IPD). Серед 173 пошт світу головна пошта України покращила свої показники та піднялася одразу на 7 позицій.

Навесні 2018 року Національний банк України надав Укрпошті ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків. Це дало можливість компанії здійснювати обслуговування клієнтів з використанням платіжних карток.

У 2018 році Укрпошта вперше провела аудит фінансової звітності із залученням міжнародного аудитора.

Перетворення Укрпошти в акціонерне товариство є важливим для компанії кроком. Ця процедура дає змогу створити прозору ефективну державну компанію нового зразка, залучати для її розвитку міжнародні інвестиції, і як наслідок, — значно підвищити якість роботи для забезпечення основних клієнтських потреб.

зазначає генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.