Публічна інформація

Публічна інформація — відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі здійснення АТ «Укрпошта» своїх обов’язків, крім інформації з обмеженим доступом.

Згідно зі статтею 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» АТ «Укрпошта» є розпорядником інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них. Надання публічної інформації АТ «Укрпошта» здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

Оформлення інформаційного запиту

Запит на публічну інформацію складається в довільній формі і має містити:

 • прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу, адресу електронної пошти або номер телефону (за наявності);
 • загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
 • підпис і дату (за умови подання письмового запиту).

У запиті необхідно зазначити спосіб отримання інформації. Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем.

Запит на інформацію подається фізичною або юридичною особою, об’єднанням громадян без статусу юридичної особи в усній, письмовій чи іншій формі на вибір запитувача:

 • на поштову адресу АТ «Укрпошта»: вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001;
 • на електронну адресу: zapyt@ukrposhta.com;
 • телефоном за номером: 0 800 300 545;
 • через онлайн-форму електронного запиту.

Запити приймаються та реєструються в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку (пн-чт: 8:30 – 17:30; пт: 8:30 – 16:15, сб, нд — вихідні).

Звертаємо увагу, що оформлювати звернення до Укрпошти потрібно з урахуванням всіх вимог.

Якщо ваші питання не стосуються публічної інформації, а містять клопотання, скарги чи пропозиції щодо надання послуг поштового зв’язку (розшук поштових відправлень, підтвердження про вручення, зауваження щодо роботи поштових працівників тощо), вам необхідно оформлювати свої звернення відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».

Нормативно-правові акти
Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності

Відповідно до статті 23 Закону «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Система обліку інформації

Для забезпечення збереження та доступу до публічної інформації документи, що знаходяться у розпорядженні АТ «Укрпошта», підлягають обов’язковій реєстрації в автоматизованій системі «Документообіг», яка дає змогу виконувати такі функції:

 • обробка й облік вхідної кореспонденції;
 • обробка й облік вихідної кореспонденції;
 • обробка й облік розпоряджень, наказів АТ «Укрпошта» з основної діяльності;
 • контроль виконання документів, наказів, розпоряджень доручень генерального директора АТ «Укрпошта»;
 • пошук документа за основними його реквізитами та ключовим словом у короткому змісті документа.

Формати, які використовуються в системі: doc, xls, pdf.

Усі документи в АТ «Укрпошта» формуються протягом року в хронологічному порядку у діловодні справи за зведеною номенклатурою справ. Зведена номенклатура справ складається з урахуванням структури АТ «Укрпошта» та затверджується генеральним директором товариства.

Для отримання документів, що містять публічну інформацію, розпорядником якої є АТ «Укрпошта» необхідно подати запит на інформацію.

Реєстр наборів відкритих даних АТ «Укрпошта»

Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація у формі відкритих даних (відкриті дані) оприлюднюється для вільного та безоплатного доступу до неї. Відкриті дані дозволені для їх подальшого вільного використання та поширення.

Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, зокрема й комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.