Предмети, що заборонені до пересилання

Спеціальні положення (митні та інші):

Перелік товарів, заборонених до переслання або на пересилання яких діють певні обмеження

Відповідно до ст. 14 Закону Закону України «Про поштовий зв’язок» забороняються до пересилання у МПВ вкладення, які можуть становити загрозу життю та здоров’ю людей, призводити до знищення чи псування (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання.

У внутрішніх поштових відправленнях забороняється пересилати:

 • Вогнепальну зброю усіх видів і боєприпаси до неї (крім несправних частин рушниць, які відправляються магазинами мисливських і рибальських знарядь, правлінням Товариства мисливців і рибалок на адресу заводів-виготовлювачів або майстерень з ремонту рушниць, а також цими заводами або майстернями на адресу відповідних магазинів і правління Товариства мисливців і рибалок).
 • Холодну зброю усіх видів; вибухові та легкозаймисті речовини; наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги та прекурсори, включені Комітетом з контролю за наркотиками при МОЗ до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що підлягають спеціальному контролю відповідно до законодавства.
 • Токсичні та радіоактивні речовини, ртуть, кислоти, мінеральні добрива, отруйні, їдкі речовини.
 • Отруйні рослини та тварин.
 • Національну валюту (крім нумізматичних монет та їх колекцій), іноземну валюту;продукти, які швидко псуються (сирі м’ясо, риба, птиця, яйця, молоко, субпродукти, вироби з м’яса, риби, птиці, молока, яєць з терміном реалізації до 72 годин, продукти з терміном реалізації до 10 діб). У місцевостях, де держінспекціями з карантину рослин і тварин оголошено особливий карантинний режим, також може бути обмежено або заборонено пересилання посилок з овочами, фруктами, насінням, розсадою та рослинами, готовими харчовими продуктами тваринного походження.

У міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати:

 • Вогнепальна зброя усіх видів, її частини і боєприпаси до неї, макети зброї, її повнорозмiрнi моделі та точні копії, пневматична зброя, холодна зброя та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони, електронно-променева зброя усіх видів, електрошокові пристрої всіх видів. Наприклад: кулемети, пневматичні рушниці, кулі, шаблі, мисливські ножі, нунчаки, кастети, балончики з рідиною паралітичної дії, лазерні гармати і т.д.
 • Вибухові речовини, сполуки, споряджені ними предмети, засоби підриву. Наприклад: тротил, порох, капсулі-детонатори, електродетонатори, шнури вогнепровідні та детонаційні, боєприпаси, саморобні вибухові суміші, ракети сигнальні і освітлювальні, фальшфеєри, димопатрони, шашки посадочні, сірники термітні, сірники підривника, петарди залізничні, вогні бенгальські, вогні феєрверку, люскугелі, вироби піротехнічні побутові та подібні до них предмети і саморобні засоби та вироби, газові балончики, що містять нервово-паралітичні, сльозоточиві, отруйні та сильнодіючі гази і т.д.
 • Легкозаймисті гази, не займисті і нетоксичні гази (рідкі криогенні гази), токсичні гази. Наприклад: гази в будь-якій упаковці, ємності з аерозолями, запальнички, заправні балончики, вогнегасники і т.д.
 • Гази стиснені та скраплені для побутового і промислового використання. Наприклад: пропан-бутан, азот, неон, аргон, кисень, хлор і т.д.
 • Отруйні та сильнодіючі речовини в будь-якому фізичному стані незалежно від форми та якості їх упаковки. Наприклад: бруцин, нікотин, стрихнін, формалін, антифриз, етиленгліколь, ртуть, ціанисті препарати, циклон, ціанплав та речовини з подібними властивостями і т.д.
 • Їдкі та корозійні речовини. Наприклад: соляна, сірчана, азотна кислоти; калієві, натрієві луги; хлорне вапно, електроліт акумуляторний та речовини з подібними властивостями.
 • Радіоактивні речовини і матеріали будь-яких ступеня потенційного ризику, форми виготовлення чи фізичного стану та фізичних властивостей. Наприклад: ізотопи для цілей діагностики і лікування, головки дефектоскопів, прилади гамма каротажу і т.п.
 • Інфекційні речовини, тобто речовини, що містять патогенні організми, що викликають захворювання людей або тварин.
  Наприклад: мікроорганізми (включаючи бактерії, віруси, рикетсії, паразити, грибки), інфекційні агенти, такі як пріони, вакцини, медичні і клінічні відходи, біо-зразки і т.д.
 • Товари військового призначення та подвійного використання.
  Наприклад: екрануючі матеріали, які поглинають радіоелектронне випромінювання, телекомунікаційне обладнання з кодуванням сигналу з боку користувача, системи виявлення та визначення місця розташування, снайперські приціли, коліматори, тепловізери, прилади нічного бачення і т.п.
 • Порнографічні матеріали, контрафактна і фальсифікована продукція та аморальні товари.
 • Людськи останки, людські органи, людські тканини.
 • Наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги і прекурсори, включені ДСКН до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, що підлягають спеціальному контролю відповідно до законодавства.
 • Алкогольні та тютюнові вироби (заборона тільки для фізичних осіб).
 • Живі тварини.
 • Дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу (крім паспортів громадянина України для виїзду за кордон).
 • Предмети, які становлять національне, історичне або культурне надбання українського народу, визначені законодавством України.
У міжнародних посилках, бандеролях, мішках “M” забороняється пересилати:
 • Письмові повідомлення, що мають характер ділового і особистого листування, а також будь-яку кореспонденцію, яка не належить відправникам або адресатам (одержувачам), за винятком рахунків та описів вкладення.

Звертаємо увагу всіх споживачів послуг поштового зв’язку!

Міжнародні поштові відправлення, які переміщуються через митний кордон України, підлягають митному контролю. Відповідно до законодавства України та положень Актів Всесвітнього поштового союзу, виконання яких є обов’язковим для усіх країн – членів ВПС, оператори поштового зв’язку не несуть ніякої відповідальності за дії та рішення, прийняті митними службами при перевірці міжнародних поштових відправлень, що підлягають митному контролю.