Укрпошта йде в ногу з часом

Напередодні святкування Всесвітнього дня пошти, яке традиційно відбудеться 9 жовтня, ми завітали до керівника Вінницької дирекції УДППЗ «Укрпошти» Костюк Наталі Петрівни.

 

– Наталіє Петрівно, як Ви охарактеризуєте сучасну Укрпошту?

 

– Пошта сьогодні – найбільш поширена і доступна форма зв’язку, а її послуги стабільно користуються попитом у суспільства. Для жителів Вінниччини щоденно відкриваються двері 420 відділень поштового зв’язку, більше 2-х тисяч листонош ідуть в найвіддаленіший куточок області виконувати свої обов’язки. Для потреб споживачів асортимент послуг постійно зростає, так як пошта намагається гідно відповісти на дуже складні й масштабні виклики сучасності. Загалом споживачам пропонується близько 50 видів послуг.

 

Крім суто поштових, це фінансові, рекламні, логістичні та кур’єрські послуги, передплата періодичних видань, розповсюдження лотерей, карток попередньої оплати за послуги електрозв’язку та доступу до Інтернет, доставка замовлених за каталогами товарів масового попиту засобами кур’єрської доставки та інші. Задля можливості йти в ногу з часом і не втрачати свої позиції на сучасному ринку, Укрпошта сьогодні активно розвиває й оновлює корпоративну інформаційну систему підприємства та впроваджує в поштових відділеннях автоматизовані робочі місця, щоб дати змогу населенню повною мірою скористатися послугами на базі інформаційних технологій. Приміром, переслати чи отримати електронні повідомлення, електронні перекази, придбати електронний квиток, отримати кошти, переказані за міжнародними платіжними системами, поповнити рахунки або придбати електронні ваучери для оплати послуг операторів мобільного зв’язку.

 

Та перш за все хочу зауважити, що сьогодні серед найголовніших завдань Вінницької дирекції Укрпошти є забезпечення найвищих стандартів обслуговування населення. Робота зі споживачами передбачає повну орієнтацію підприємства на клієнта.

 

– Ви завжди приємно нас дивуєте Вашою активною соціально-економічною позицією?

 

– Так, ми намагаємось радувати своїх споживачів різними цікавинками. Наприклад, під час передплатної кампанії на вулицю виходить наш талісман «Кіт Матроскін», який дуже полюбився і дорослим, і малим. Він крокує по відділеннях поштового зв’язку піднімаючи настрій споживачам та пропонуючи широкий спектр місцевих періодичних видань.

 

У період Новорічних та Різдвяних свят кожен вінничанин може зробити святкове привітання своїм рідним та близьким яскравим і незабутнім замовивши кур’єрську доставку від Діда Мороза. Для молодшого покоління діє акція «Напиши листа Діду Морозу», під час якої діти надсилають безліч листів, побажань і розповідей, за які отримують сувеніри та солодкі призи від Укрпошти, а автори найкращих листів запрошуються на Гранд-ялинку до м. Києва, де отримують незабутні враження від зустрічі з новорічним чарівниками.

 

Також, Укрпошта приймає активну участь у розвитку нашого майбутнього, яке твориться руками підростаючого покоління. Для дитячої аудиторії проводяться різноманітні заходи: соціальні акції, конкурси, фестивалі та інше. За попередні роки талановиті діти Вінниччини не одноразово займали призові місця на Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах. Наприклад, у конкурсі на кращий малюнок до марки «Моя улюблена Україна» переможцем стала вінничанка Оленка Панасюк з м. Погребище. Дана поштова марка була введена в обіг та вважається дійсною для оплати послуг у всіх відділеннях поштового зв’язку.

 

У 42-му Міжнародному молодіжному конкурсі творів епістолярного жанру «Напиши листа про цінність води для життя» перемогла вінничанка Олександра Гарбар. Її лист до Біла Гейтса визнали найкращим у Всеукраїнському етапі конкурсу, і він взяв участь від України у фіналі конкурсу Всесвітнього поштового союзу.

 

Декілька днів назад у рамках доброчинної акції «Подаруй дитині радість читання» працівники нашої дирекції разом з молодіжною організацією «Бідняжка» відвідали Іванівську школу-інтернат, яка знаходиться у Калинівському р-н. Вони влаштували дітям ціле свято з конкурсами, іграми, ласощами та веселощами. Кожного року завдяки даній акції на адресу дитячих соціальних закладів передплачується велика кількість періодичних видань».

 

У той же час на підтримку військовослужбовців, які проходять реабілітацію у Військово-медичному центрі ВПС ми започаткували доброчинну акцію. Завдяки якій наша листоноша щосереди та п’ятниці буде забезпечувати поранених свіжою пресою, що для них передплатив колектив поштовиків.

 

І, звичайно, велику роль ми приділяємо розвитку філателії та популяризації її серед населення і молоді. Цього року спільно з товариством колекціонерів і філателістів міста та області, ми започаткували виставковий марафон присвячений 100-річчю Української марки. На якому представлено 12 стендів-експозицій з досить цікавою та різноманітною тематикою. Даний марафон вже знайшов своїх шанувальників у смт Вороновиці, м. Немирові та Вінниці й протягом 5 наступних років буде мандрувати 20 найбільшими населеними пунктами Вінниччини. Наразі ми плануємо організувати відкриття філателістичних гуртків у навчальних закладах Вінницької області., щоб привернути увагу та викликати цікавість у дітей до захопленням філателією.

 

Одночасно хочу відмітити, що Укрпошта не стоїть осторонь значимих подій, які відбуваються на Вінниччині. У цьому році була проведена велика кількість спецпогашень художньої продукції, присвяченої видатним датам і культурним діячам Вінниччини, зокрема: 70-й річниці визволення Вінниці від фашистських загарбників, 150-й річниці з дня народження Михайла Коцюбинського, 25-річчю з часу виведення радянських військ з Афганістану та інші. У свою чергу до Дня пошти планується виготовлення художнього конверту та спеціального штемпеля «Україна – єдина країна» у якому громадяни України зможуть надсилати привітання своїм рідним та близьким.

 

– Які ще урочисті заходи Ви запланували до святкування 9 жовтня ?

 

– Цього року святкування Всесвітнього дня пошти відбудеться у рамках акції «За мир в єдиній Україні», яка покликана у черговий раз нагадати нашим громадян про єдність та мир держави. Суть акції полягає у написанні листа з побажаннями своїм співвітчизникам у різні куточки України або на адресу оргкомітету акції. Найкращі з цих листів будуть зачитуватись на урочистому святкуванні та розміщуватись на корпоративному сайті. Свої побажання нам вже надіслали вихованці Іванівської школи-інтернату, де розповіли про мир та цілісну державу у якій вони хочуть зростати.

 

А у переддень святкування на відділенні поштового зв’язку №50 відбудеться урочистий захід написання побажань іншим регіонам України від жителів Вінниччини. Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до цього дійства і внести свою частинку побажання, адже разом ми посилимо віру у світле майбутнє.

 

Власне 9 жовтня відбудеться всеукраїнський флешмоб, під час якого поштовики всіх областей одночасно випустять у небо сотні повітряних кульок з побажаннями миру та єдності своєму народу. Спільно з цим святом у ТРЦ «ПоділляCity» відкриється острівне відділення поштового зв’язку №5 та відбудеться урочисте спецпогашення конверту «Україна – єдина країна». Запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь у даних урочистостях.

 

– Що б Ви побажали працівникам поштового зв’язку напередодні професійного свята?

 

– Насамперед хочу зауважити, що представники цієї професії, окрім професійних навиків, обов’язково мають високі морально-людські якості, адже це професія із посмішкою на вустах. З давніх часів всі з нетерпінням чекали на листоношу із хорошими звістками. І я впевнена, що до цієї пори на нас чекають. Тому що працівники пошти – це ті люди, які мають постійний зв’язок із жителями найвіддаленіших куточків області.

 

В першу чергу хочу подякувати Вам за високий професіоналізм, за відданість роботі, за любов до наших споживачів та щиру посмішку на вустах. Адже ні Інтернет, ні інші види сучасного зв’язку не замінять людям живого спілкування.

 

Дорогі поштовики! Прийміть мої сердечні привітання та найкращі побажання міцного здоров’я, родинного щастя та невичерпної енергії. Професійного зростання Вам, нових задумів та звершень!

 

Нехай завжди Вас зігріває тепло людської подяки за добрі справи, а праця множить добробут кожної родини зв’язківців.