Укрпошта перемогла у всеукраїнській премії «Zakupki. Кращі»

Укрпошта стала переможцем всеукраїнської премії «Zakupki. Кращі» у номінації «Замовники-провідники». Компанія також була представлена і у номінації «Лідер з проактивних комунікацій у ProZorro й DoZorro». Підприємство стало кращим серед учасників, що просувають систему закупівель, діляться досвідом з колегами на освітніх заходах та беруть участь у адвокації змін до законодавства.

«Ми вдячні за визнання та оцінку нашої роботи. Наша команда поставила собі за мету довести, що закупівлі в межах Закону та з використанням Prozorro можуть бути не менш ефективними, ніж комерційні закупівлі. Щоб стати ефективними, ми мали створити конкуренцію в наших закупівлях, а тому залучення постачальників стало для нас основним фокусом. На мою думку, в успішної комунікації із постачальниками є декілька складових. Це максимальна прозорість, відкритість та рівні умови – всі учасники мають отримати однакову інформацію про участь у торгах. Ми, крім запрошення потенційних учасників, робимо розсилки, оголошення на офіційній сторінці Укрпошти у facebook, офіційному сайті. Також ми проводимо відкриті зустрічі з постачальниками, де обговорюємо технічне завдання, кваліфікаційні вимоги та інші умови тендеру. Щоб створити реальну конкуренцію на торгах, ми мали змінити на краще репутацію Укрпошти в закупівлях, і такі зустрічі з постачальниками нам дуже допомогли», — зазначила директор департаменту тендерних процедур Укрпошти Надія Бігун.

Переможців премії «Zakupki.Кращі» визначали серед найбільш активних замовників та постачальників у системі, що розвивають сферу електронних закупівель. Учасників оцінювала спеціальна комісія, в яку увійшли представники торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua та фахівці моніторингового порталу DoZorro.
Нагадаємо, що завдяки закупівлям через державну систему Prozorro Укрпошта протягом 2017 року зекономила 370 млн грн. Ці кошти компанія інвестує в оновлення автопарку, розробку нових продуктів та покращення якості обслуговування клієнтів.


Премія Zakupki.Кращi започаткована у 2016 році. Відзнака вручається замовникам та постачальникам, які використовують можливості електронних закупівель найбільш ефективно. Нагородами відзначаються учасники у трьох категоріях: «Експертний вибір», «За результатами в системі», «Громадський вибір». Організатор премії — торговельний майданчик Zakupki.Prom.ua.


DoZorro — моніторинговий портал, що здійснює громадський контроль держзакупівель. На порталі будь-хто може надати зворотній зв’язок державному замовнику чи постачальнику, суспільству чи правоохоронним органам щодо проведеної процедури закупівлі, обговорити та оцінити умови конкретної закупівлі, проаналізувати закупівлі окремого замовника.