Укрпошта перевезла майже 7 млн кг міжнародних відправлень у 2017 році

За 2017 рік головна пошта країни доставила 5,9 млн кг імпортних та експортних відправлень, закріпивши лідерство в динамічному міжнародному сегменті логістики, та опрацювала 1 млн кг транзитних поштових відправлень. Традиційно більшість поштових операторів нашого регіону фокусуються на розвитку імпорту, зокрема вхідного китайського трафіку. В той же час, Укрпошта робить ставку на паралельний активний розвиток трьох міжнародних напрямків – експорту, імпорту та транзиту пошти. Для наочності: обсяг міжнародних відправлень, який обробила Укрпошта, міг би заповнити відразу 28 вітчизняних вантажних літаки Ан-225 «Мрія».
 
“Структура імпортного потоку змінюється: все більше відправлень ідуть із опцією відслідковування, мають коротші транзитні терміни. Під це підлаштовуємо інформаційні системи та операційну інфраструктуру нашої компанії. Ставимо клієнтський комфорт за пріоритет: відслідковувати міжнародні відправлення відтепер можна через чат-боти в усіх найпопулярніших месенджерах, а також через мобільний додаток Укрпошти. Для експортерів активно розвиваємо особистий кабінет на нашому порталі urkposhta.ua. В ньому нині можна оформити всі митні декларації онлайн, отримати накопичувальні бонуси. Створено також службу підтримки українських експортерів на офіційній сторінці Укрпошти в Facebook. Відбувається й оновлення обладнання в місцях міжнародного поштового обміну та сортувальних центрах: наприклад, Укрпошта інвестує у сучасні рентген-телевізійні установки і системи відеоспостереження для пришвидшення проходження міжнародних відправлень та підвищення безпеки”, – відзначив перший заступник генерального директора Укрпошти Олександр Перцовський.
 
Основними експортними країнами, до яких Укрпошта здійснювала доставку в 2017 р., стали США, Ізраїль, Канада, Велика Британія. Найбільшими імпортерами в свою чергу були Китай, Нідерланди (як транзитний хаб), Ізраїль та США.
 
Експорт через Укрпошту зріс на 34 % в порівняні до 2016 року. Для імпортного напрямку ключовим регіоном в 2017 році для Укрпошти залишається Азія. Оновилася співпраця з AliExperss для збільшення обсягів відправлень. Був запущений спільний флагманський продукт економної доставки AliExpress Saver Shipping для товарів до 5 доларів, який поєднує вигідний тариф та часткове відстеження відправлень для доставці у відділення Укрпошти та врученні клієнту. Цей продукт став альтернативою нереєстрованим відправленням без відстеження, від яких поступово відмовляється світовий e-commerce. Також вдалось майже в 3 рази наростити відправлення e-packet, який був розроблений Укрпоштою спільно зі службою EMS пошти Китаю для пришвидшеної доставки.
 
Також Олександр Перцовський відмітив, що Укрпошта вдало пройшла комплексний аудит Всесвітнього поштового союзу (ВПС): до комісії аудиторів входили експерти зі штаб-квартири ВПС (Швейцарія), асоціації поштових операторів Європи PostEurop(Бельгія), національних пошт Данії, Польші, Естонії.
 
В 2017 р. Укрпошта активно розвивала транзит пошти через Україну – компанія обробила більше 1 млн кг транзитних поштових відправлень, що в 3 рази більше ніж 2016 року. Крім того, підприємство посилило співпрацю з авіалініями, що доставляють відправлення Укрпошти в інші країни. До ключового партнерства з МАУ додалися нові можливості співпраці із KLM, Belavia, AirBaltic, вдалось долучити до співпраці й інші провідні авіалінії – Lufthansa, Turkish Airlines, Silk Way, що допомагає розширювати географію прямих сполучень з України до ключових кран світу – 77 країн. Щодня Укрпошта завантажує 40-60 авіарейсів, при цьому Укрпошта як член Всесвітнього поштового союзу є частиною глобальної мережі 192 національних пошт світу та здійснює доставку в 230 країн та виділених регіонів.
 
Важливо для користувачів і те, що в 2017 р. Укрпошта запустила на власному порталі систему трекінг-відстеження відправлень з моменту відправлення до моменту вручення в іншій країні. Поштові відправлення можна відслідкувати на сайті та всіх клієнтських інтерфейсах (особистий кабінет, чат-боти, API) для 133 країн для письмової кореспонденції (листи/бандеролі/дрібні пакети) і 168 країн – для посилок.
 
Додатково Укрпошта підписала двосторонні угоди про співпрацю з Казахстаном, Литвою, Латвією, Молдовою, Грузією та Азербайджаном для нарощення e-commerce-експорту українських виробників в ці країни, де вироби з України традиційно користуються значним попитом. Розширився й популярний безкоштовний освітній проект для українських підприємців E-Export School від Укрпошти, який започаткували в листопаді 2016 року.
 
В 2017 Укрпошта розширила співпрацю з DHL Express Ukraine, і розпочала прийом у своїх відділеннях не лише документів, але й міжнародних експрес-відправлень з товарними вкладеннями в п’яти найбільших містах України.
 
Як лідер міжнародної доставки, Укрпошта продовжує активний розвиток цього перспективного сегменту й надалі.