Укрпошта презентувала марку до прем’єри українського фентезі «Сторожова застава»

10 жовтня Укрпошта презентувала нову поштову мініатюру, присвячену найбільшій кінематографічній події осені – релізу українського фентезі-фільму «Сторожова застава» за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського.
 
«Українські історії та українські герої надихають нас змінювати світ на краще. Укрпошта прагне підтримувати сучасний український кінематограф, тому ми ініціювали випуск поштової марки з героями фільму “Сторожова застава”», — повідомив в.о. генерального директора Укрпошти Ігор Смілянський.
 
002
 
Церемонія урочистого спецпогашення поштової марки відбулась під час допрем’єрного показу фільму. У спецпогашенні взяли участь режисер та актори, в тому числі молодий виконавець головної ролі Даниїл Каменський, для якого «Сторожова застава» стала акторським дебютом.
 
001
 
 
«Сторожова Застава» розповідає про звичайного хлопчика Вітька, який під час сонячного затемнення потрапляє на тисячу років назад, в Київську Русь, у розпал вирішальної битви Добра і Зла. Стрічка знята студією Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Режисер фільму — Юрій Ковальов.
 
«Ми дійсно пишаємось, що саме герої «Сторожової Застави» зображені на поштовій марці. Це говорить про те, що наш проект має підтримку в аудиторії та наших партнерів, і зусилля величезної команди, яка працювала над проектом, гідно оцінюються. Будемо раді бачити всіх у кіно з 12 жовтня», — коментує продюсер фільму Єгор Олесов.
 
 
На поштовій марці можна побачити трьох богатирів, трьох українських стародавніх захисників, які є героями цієї стрічки — це Олешко (Роман Луцький), Ілля (Олег Волощенко), Добриня (Олександр Комаров). Тираж поштової марки – 130 тис. екземплярів, номінальна вартість – 4 гривні, що відповідає тарифу на пересилання простого листа до 20 г в межах України. До поштової марки також випущено конверт «Перший день» і картка для картмаксимума, на якій зображено постер фільму.
 
Придбати марку можна у поштовому міні-маркеті онлайн або у спеціалізованих торгових точках Укрпошти з реалізації філателістичної продукції.
 
Над фільмуванням українського фентезі працювало більш ніж 200 людей, була спеціально збудована дерев’яна фортеця. Для акторів виготовили 160 костюмів, ще близько 150 – підібрали з приватних колекцій. У фільмі також бере участь кам’яний монстр Голем, створений винятково за допомогою комп’ютерної графіки.
 
005