Укрпошта презентувала перший лот на ProZorro.Продажі

sennychenko
 
8 серпня Укрпошта презентувала перший лот для передачі в оренду на електронному майданчику ProZorro.Продажі, про що розповіли на спільному прес-брифінгу Директор з управління нерухомим майном та інфраструктурою Дмитро Сенниченко, керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболев та перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
 
Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов зазначив: “ProZorro.Продажі розширюють кількість функцій, які може надавати система, створюючи нові принципи роботи із державною власністю не тільки для України, а і для світу загалом. Тепер ми надаємо можливість не тільки продавати державі і купувати у неї, а ще й орендувати. Це зробить використання майна держпідприємств максимально ефективним. Наступним кроком має стати підготовка системи до продажу самих підприємств під час так званої малої приватизації”.
 
ПАТ «Укрпошта» є підприємством з державним акціонерним капіталом, в управлінні якого знаходиться один з найбільших портфелів нерухомості в Україні. Так, у власності компанії більше як 5 тис. об’єктів нерухомості загальною площею 1,2 млн м². Майже 220 тис. м² не використовуються у виробничому процесі компанії, але лише 80 тис. м² з них передана в оренду. Витрати на утримання та володіння об’єктами нерухомості складають більше 400 млн грн/рік. Саме тому ефективна реалізація прав оренди нерухомості Укрпошти через систему ProZorro.Продажі є вимогою часу.
 
«Спільно з колегами із ProZorro.Продажі ми розробили алгоритм та правила роботи на майданчику, допомогли адаптувати його технічні можливості від продажів до оренди. Такі ж правила ми розробили і для Укрпошти. Дохід від здачі в оренду нерухомості, якою володіє Укрпошта, становить 10 млн грн на рік. За допомогою майданчика ProZorro.Продажі плануємо його збільшити й одержати у 2018-2019 рр до 100 млн грн», – розповів Дмитро Сенниченко.
 
«За 9 місяців роботи система згенерувала довіру. Ми заробили для держави понад 2 млрд грн., реалізуючи майно збанкрутілих банків для Фонду гарантування , державних та комунальних підприємств. До нас вже підключилося понад 30 найбільших державних та комунальних підприємств країни: ПриватБанк, НБУ, Укрпошта, Нафтогаз, Енергоатом, Київський метрополітен, великі міста, проект розширюється та формує нові ринки, корисні для держави. Наприклад, минулого тижня ми продали право на проведення ярмарок у Києві. Наступний крок – оренда майна. І ПАТ «Укрпошта», стає першим підприємством з державним акціонерним капіталом в Україні, яка розробила та запроваджує механізм здачі в оренду на конкурентних засадах», – зазначив Олексій Соболев, керівник проекту ProZorro.Продажі.
 
Першим лотом, який Укрпошта представить до оренди у системі ProZorro.Продажі є ресторан з літньою терасою в конференц-холі «Зелена Буча». Детальніше за посиланням.