Укрпошта презентує філателістичну виставку до Шевченківських свят

З нагоди відзначення березневих Шевченківських днів у великій операційній залі Головпоштамту в м. Києві з 5 по 19 березня представлено колекційний експонат «Життя і слава Тараса Шевченка» заслуженого філателіста України Олександра Яременка.

 

Філателістична шевченкіана познайомить відвідувачів з життєвим і творчим шляхом великого українського письменника і поета, генія пера – Тараса Григоровича Шевченка. А також виразно представить внесок митця, ім’я якого є взірцем непереборної жаги до свободи та віри у справедливе майбутнє, в становлення літератури та живопису нашої країни.

 

Експонат, розміщений на 80 аркушах А4 формату, містить поштові марки, блоки, конверти, спеціальні погашення різних років. Експозицію відкриває марка номіналом у 20 гривень, на якій зображено портрет Т.Шевченка художника І.Крамського (1871) на основі автопортрета 1861 р. Особливістю цієї серії є те, що в офіційному поштовому вжитку вона не була й осіла в колекціях філателістів усього світу.

 

Добірка філателістичних матеріалів містить і випуски, приурочені до 125-річчя з дня народження Т.Шевченка: пошта СРСР вшанувала цю подію 1939 року серією з трьох марок. І, безумовно, на виставці представлені всі випуски, пов’язані з життям і творчістю Тараса Шевченка та здійснені за часів незалежної України. Загалом поштовиками на сьогоднішній день вшановано пам’ять Кобзаря понад 100 разів.

 

На виставці представлено також дослідницьку статтю Олександра Яременка, дипломи різноманітних виставок, а також цікаву інформацію про автора колекції. На реалізацію задуму щодо створення експонату «Життя і слава Тараса Шевченка» в Олександра Яременка пішло близько восьми років наполегливої праці. Уперше це зібрання продемонстровано в 1988 році в Київському літературно-меморіальному Будинку-музеї Т.Г. Шевченка.

 

Експонат відзначено великими срібними на вернісажах у Братиславі (1990) та Мюнхені (1990), пам’ятною медаллю бургомістра Відня (1990) та срібною – на Національній виставці в Одесі (2012).

 

Укрпошта ласкаво запрошує всіх відвідати філателістичну виставку за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 22, Головпоштамт, велика операційна зала. Також можна придбати поштові марки, присвячені Тарасу Шевченку останніх років випуску, у відділеннях Укрпошти або он-лайн через філателістичний магазин.