Укрпошта успішно перетворена в акціонерне товариство

2710

1 березня Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» закінчило процес корпоратизації та стало акціонерним товариством.

 

Державним реєстратором затверджені усі необхідні документи та статут компанії, таким чином, процес реорганізації підприємства завершено.

 

Раніше Міністерство інфраструктури України дало «зелене світло» для акціонування національного оператора поштового зв’язку країни. Згідно з цим рішенням, компанія перетворюється в акціонерне товариство за зразком найкращих європейських поштових компаній, таких як Deutsche Post, Austria Post або PostNL. Акціонування дозволить Укрпошті створити незалежну раду і залучити фінансових партнерів для своїх інвестиційних проектів. Проте акції підприємства будуть повністю належати державі, тому що Укрпошта знаходиться в списку стратегічних підприємств країни.

 

Відповідно до наказу міністра інфраструктури України ПАТ «УКРПОШТА» є правонаступником УДППЗ «Укрпошта».

 

«Перетворення Укрпошти в акціонерне товариство є важливим для компанії кроком. Ця процедура дає змогу створити прозору ефективну державну компанію нового зразка, залучати для її розвитку міжнародні інвестиції, і як наслідок, – значно підвищити якість роботи для забезпечення основних клієнтських потреб», – зазначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

 

Найближчим часом очікується створення та затвердження Наглядової ради підприємства.