Укрпошта збільшила дохід за 1 півріччя 2018 майже на 800 млн грн

За першу половину 2018 року Укрпошта збільшила чистий дохід за основними напрямками діяльності на 797,1 млн грн в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Загалом показник склав 3,13 млрд грн.
 
За цей період зростання доходів по письмовій кореспонденції та дрібних пакетах відбулось на 40,8%, посилках — на 51,0%, періодичних виданнях на 33,6%, переказах — на 11%. При цьому, витрати зросли на 975,2 млн грн.
 
Найбільшу частку в витратах (71,3%) займають витрати на оплату праці 2,1 млрд грн та відрахування на соціальні заходи 504,3 млн грн. При цьому 82% від фонду заробітної плати складають витрати на виробничий персонал.
 
Середня заробітна плата за 6 місяців 2018 року зросла на 40,2% до 4778,2 грн.
 
Незважаючи на зростання чистих доходів (близько 35%), товариством отримано збиток у розмірі 536,7 млн грн.
 
«Ми отримали значне зростання у більшості напрямків діяльності — доставці посилок, сьогодні в день ми доставляємо майже стільки експрес посилок, скільки було відправлено за весь 2016 рік, торгівлі та фінансових послугах. Це при висококонкурентному ринку, працюючи в умовах падіння обсягів традиційних поштових послуг, маючи регульовані тарифи. Однак всіх цих зусиль недостатньо і для стабілізації фінансового становища потрібно отримати тариф на доставку пенсій на рівні собівартості. Зараз цей тариф складає лише 60% від собівартості послуги і він не переглядався з 2004 року. При цьому наші операційні витрати збільшуються — ростуть нарахування на соціальні заходи та збільшується фонд оплати праці, більша частина якого йде на зарплати виробничому персоналу»,— зазначив керівник Укрпошти Ігор Смілянський.
 
Нагадаємо, в першому півріччі компанія почала проект комп’ютеризації сільських поштових відділень з кількістю жителів понад 2000, відкрила відділення у Києві, Харкові, Дніпрі та експериментальне відділення нового формату в столиці, з’явився мобільний застосунок Укрпошти для Android i IOS, оновлено контакт-центр. Крім того, підприємство зекономило півмільярда гривень на закупівлях через систему електронних торгів Prozorro.