Відкриття філателістичної виставки «Хрещення Київської Русі»

news_010

Цього року виповнюється 1000 років з дня упокоєння великого князя київського Володимира, хрестителя Київської Русі-України.

 

Згідно Указу Президента України день пам’яті князя Володимира відзначається як релігійне та національне свято.
Запровадження християнства в Київській Русі Володимиром Великим 988 року зіграло визначальну роль у зміцненні єдності древньоруської держави, її розвитку.

 

Цій події присвячений філателістичний експонат відомого тернопільського філателіста Василя Дідуха під назвою «Хрещення Київської Русі».

 

Християнство, проповідуючи милосердя та християнську любов, ці основи цивілізаційного і мирного життя, об’єднало релігійно велику державу Володимира і позитивно вплинуло на мораль її керівної верхівки і населення.

 

Експонат в малих формах розповідає про сприяння християнської церкви розквіту писемності, літератури, мистецтва і монументального будівництва. На його 80 аркушах ведеться розповідь засобами філателії про Україну як спадкоємницю Київської Русі, святині нашої держави, духовні постаті нашого народу. На марках, конвертах, листівках, поштових блоках і малих аркушах показані перлини архітектури християнських святинь, мистецькі витвори періоду Київської Русі.

 

З поштових мініатюр на нас велично споглядають Андрій Первозваний, Аскольд і Дір, княгиня Ольга, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, а також Володимир Великий.

 

На відкритті виставки буде репрезентовано поштовий блок, присвячений Володимиру Великому, який цього дня офіційно вводиться в обіг поштовим відомством нашої держави на виконання Указу Президента України.

 

Офіційне відкриття виставки відбудеться 28 липня 2015 р. о 12-00 год. в приміщенні бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля», що по вул. Івана Франка, 21 м. Тернополя.

 

Виставка організована під патронатом голови громадського руху «Українські святині-народу України» митрофорного протоієрея Анатолія Зінкевича.