Випуск міжнародних купонів для відповіді зразка «Стамбул» та «Стамбул спеціальний. 110 років»

З 1 січня 2018 року в продаж до всіх об’єктів поштового зв’язку надійшли міжнародні купони для відповіді (МКВ) зразка «Стамбул» (тиражем 11 000 примірників) та «Стамбул спеціальний. 110 років» з нагоди 110-річчя міжнародних купонів для відповіді (тиражем 1 000 примірників). Крім відділень поштового зв’язку, цю популярну в усьому світі продукцію можна придбати в Інтернет-магазині Укрпошти poshta.kiev.ua

Міжнародні купони для відповіді «Стамбул»/2017

Міжнародні купони для відповіді «Стамбул спеціальний. 110 років»/2017

Дизайн міжнародного купона для відповіді змінюється кожні чотири роки. Цього разу дизайн купона, розроблений на тему «Сталий розвиток поштового сектора», прийнятий у результаті конкурсу, належить В’єтнаму. На дизайні зображено пару рук та голуба. В конкурсі взяло участь десять країн. Переможців конкурсу було визначено 7 жовтня 2016 року під час конгресу ВПС в Стамбулі, Туреччина.

Згідно з циркулярами Всесвітнього поштового союзу вищевказані купони будуть в обігу до 31 грудня 2021 року.

Традиційно міжнародні купони для відповіді є предметом колекціонування, як і поштова марка та інша філателістична продукція. Міжнародною федерацією філателії купон класифікується як «цільна річ». Тож, безумовно, цей купон, зацікавить не лише користувачів поштових послуг, а й філателістів.

Придбати чи обміняти міжнародні купони для відповіді можна у відділеннях Укрпошти (вартість МКВ еквівалентна 2,25 дол. США без урахування ПДВ); МКВ обмінюються в усіх країнах Всесвітнього поштового поштового союзу на поштові марки, що відповідають мінімальній вартості оплати простого авіалиста за кордон.