Введена в обіг патріотична поштова марка зі знаменитими репінськими козаками

4 серпня до ювілею великого земляка харків’ян Іллі Рєпіна введенo в обіг поштову марку № 1378 «І.Ю. Рєпін «Запорожці пишуть листа турецькому султанові», 1889-1896» з купоном. Марка вважається дійсною для оплати послуг поштового зв’язку. Спеціальне гасіння поштового конверта і марки, присвячених 170-річчю народження І.Ю. Рєпіна, провели в Харківському художньому музеї, де знаменита картина займає почесне місце. На новій марці красується багатофігурна рєпінська композиція з колоритними безстрашними запорожцями. Її творці вважають, що інтуїція геніального художника і людини, що виросла в Україні, допомогли Рєпіну виразити в цій роботі дух нашої нації і її менталітет.

 

Захід розпочали із привітання Валентини Мизгіної директора Харківського художнього музею. У своєму привітанні вона зазначила, що філателістична продукція є одним із важливих атрибутів державності, що пропагує досягнення нації в різних сферах діяльності, розповідає про історію, культуру, звичаї та є бажаним предметом колекціонування.

 

З вітальним словом до учасників, організаторів, гостей урочистостей звернувся виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації Іван Варченко «Кожен з нас бачить і світ, і Україну десь власними очима, очима батьків, потім через літературу, яку читаємо, та кіно, яке дивимось. Я думаю, значна частина світу сприймає Україну через картини Рєпіна, через його образи, через характери та типажі, які він передавав у своїх роботах»,- підкреслив Іван Варченко.

 

Вибір відразу ліг саме на цю роботу Іллі Рєпіна, – ділиться заступник директора з питань технології Харківської дирекції «Укрпошта» Галина Башлай. – По-перше, ця картина відома усім, по-друге, вона знакова, оскільки відбиває сьогоднішній настрій українців. Марка порадує естетів і філателістів. Дизайнери дуже постаралися, щоб виразити дух українців, і якщо порівнювати усі марки, випущені за останні десять років, марка з «Запорожцями» вийшла найкрасивішою і барвистішою, упевнена Галина Башлай.

 

Перші відбитки спеціального штемпеля на маркованих конвертах проставили директор Харківського художнього музею Валентина Мизгіна, виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації Іван Варченко та заступник директора з питань технології Харківської дирекції «Укрпошта» Галина Башлай.

 

На св’яті також були присутні харківські філателісті, гості та жителі міста, представники ЗМІ, кожен бажаючий мав змогу придбати маркований художній конверт і зробити на ньому спецпогашення на згадку. Церемонія спец погашення – особлива. Після неї конверти з відбитком штемпеля стануть філателістичною цінністю.