«Я хочу жити в світі, де немає війни …»

– Такий лейтмотив усіх листів дітей-учасників конкурсу епістолярного жанру, проведений Укрпоштою

 

Ось уже 44 роки Всесвітній поштовий союз спільно з національними поштами проводить для дітей та молоді конкурси епістолярного жанру. Одесити завжди брали активну участь в них і навіть ставали призерами Всесвітньої етапу конкурсу. На цьогорічному конкурсі, а він стартував в жовтні минулого року, школярам пропонувалося написати листи і розповісти про світ, в якому б їм хотілося жити.

 

Переможницею регіонального етапу стала Надія Кукліна (учениця 8-го класу Одеської загальноосвітньої школи № 78); друге місце – Дар’я Попова, /учениця 9-го класу, ЗОШ-гімназія, Саратський НВК); III місце – Катерина Дуда /учениця 6-го класу Одеська загальноосвітня школа № 63.

 

Лист переможниці було направлено на адресу журі національного етапу конкурсу.

 

Нещодавно Українське державне підприємство Укрпошта підбило його підсумки. Звання переможця конкурсу на національному рівні присудили Федору Нагорному з Краматорська Донецької області. А ось друге місце присуджено нашій землячці Надії Кукліній. Трійку лідерів замкнула Єлізавета Борискіна (с. Червоний Оскіл, Ізюмський р-н, Харківська область). Всі призери національного етапу отримають грошові премії. Робота переможця відправлена на адресу Міжнародного бюро Всесвітнього поштового союзу для участі у заключному етапі Міжнародного конкурсу.


(Переможниця конкурсу Надія Кукліна (у центрі приймає поздоровлення від представника Одеської дирекції Укрпошти, начальника відділу по взаємодії з корпоративними клієнтами Івана Теницького і вчительки Світлани Антонівни Матецькій).
 

«Прочитавши листи переможців, я добре зрозумів, що автори, незважаючи на свій вік вже не по-дитячому мудрі. У думках чітко простежується бажання жити в безпечній країні, бути здоровими і перебувати поруч зі своїми рідними, – зазначив в.о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Ігор Ткачук. – Коли читаєш лист 12-річного хлопчиська, Федора, розумієш, скільки він втратив. І сьогодні для цих дітей головним у житті є мир і спокій в будинках, посмішки рідних і близьких … Важко усвідомлювати, що замість щасливого дитинства їх спіткала доля наших дідів, які теж були змушені в юнацькому віці відчути втрату близьких і відчуття небезпеки. Я впевнений, що сумні події в Україні є тимчасовим явищем, і наші діти ще дізнаються радість безтурботного життя».

 

Аналіз надісланих листів в Одеську дирекцію показав актуальність запропонованої тематики. Діти стурбовані не тільки своїм майбутнім, а й майбутнім України, світу. Вони шукають шляхи, як зробити навколишній світ кращим, добрішим, щоб земляни ніколи не знали, що таке війна. Саме прагнення до миру, бажання здоров’я близьким є об’єднуючим початком усіх надісланих на конкурс робіт.

 

Так, Надія Кукліна в листі до подруги написала про свої враження від двох телепередач: «… У червні 2014 журналісти Києва задавали дітям (до 8 років) питання «Чи знаєш ти, що таке війна?» Жодна дитина не дала правильну відповідь, і я , як і всі, раділа цьому. А в листопаді у телепередачі «Говорить Україна» героєм став 12-річний хлопчик з Донецька. Волосся його були сивими. Доля цього підлітка драматична. Вони з мамою залишали місто разом з іншими жителями. Але в дорозі їх оточили терористи, убили багатьох людей, у тому числі на очах у дитини вбили і маму. Врятували хлопчика воїни АТО, але його довелося довго лікувати, так як він втратив дар мови і посивів. У телестудії підліток сам розповів про свою трагедію після лікування. Але це вже була інша людина: не по роках подорослішав, позбавлений дитинства, серце якого заповнене ненавистю і бажанням помститися за батька, який загинув в сутичці з сепаратистами, за матір, яку вбили на його очах. Все це змушує замислитися над тим, як важливий мир і спокій на Землі і в моїй країні. Думаю, що сьогодні кожен з нас живе однією думкою, що ми можемо зробити для цього».

 

«Роботи приємно здивували, – поділився своїми враженнями голова журі регіонального етапу конкурсу, заступник директора Одеської дирекції Укрпошти Сергій Ящук. – Не могли залишити байдужими листи Владислави Стойкової з села Молодіжне Овідіопольського району, Олександри Бєлік з села Надія Саратського району, Ольги Перепека з Одеси (школа № 19), Євангеліни Курило з Іллічівська, Артема Муляра з села Довжанка Красноокнянського району та інших. Діти показали себе творчими особистостями і найважливіше – з юних років розуміючими важливі речі про добро і зло в цьому світі. Дякую всім учасникам конкурсу.