Ювілей «Молодої гвардії» – на марці

DSCN2632

Ось уже 60 років Український дитячий центр «Молода гвардія» радує юних мешканців своєю теплотою та ніжністю, дарує їм радісні зустрічі, незабутні враження, добрий настрій та дружні стосунки. Ювілей відзначали в минулі вихідні. Хоча історія табору і бере початок з 1924 року (тоді тут почала працювати «Комуна юних піонерів у Лузанівці»), офіційною датою народження прийнято вважати 1956 рік, коли за рішенням Ради Міністрів УРСР дитяча оздоровниця отримала статус республіканського піонерського табору «Молода гвардія».

 
DSCN2627

Ювілярів вітали народні депутати, представники міністерства соціальної політики, колишні працівники табору і колишні відпочиваючі та інші гості. У числі почесних гостей Одеська дирекція «Укрпошти». З цим дитячим закладом у неї особливі взаємини. Справа в тому, що за весь час існування табору Укрпошта випустила 9 видів філателістичної продукції (конверти, марки), присвячені «Молодій гвардії». А нині до них додалася ще одна – власна марка на честь 60-річного ювілею.

 

Її презентувала директор Одеської дирекції Укрпошта Наталія Приходько. У заході взяли участь близько тисячі відпочиваючих дітей та співробітників дитячого центру, а також діти поштовиків. Презентація проходила на майдані урочистих подій «Молодої гвардії». Тут було казково красиво і незвично. Центр площі заповнили яскраві писанки, розписані як в традиційному українському стилі, так і з застосуванням незвичайних технік. Пересувна виставка великодніх символів тимчасово переїхала з Михайлівської площі в Києві на блакитний берег Одеси. Як зазначила директор табору «Прибережний» (один з підрозділів «Молодої гвардії») Світлана Кадирова «Цією виставкою ми залучаємо дітей до української культури». Власне українська марка – це теж елемент культури, художній твір в мініатюрі. Про це на церемонії гасіння нової марки говорив генеральний директор «Молодої гвардії» Едуард Лебединський.

 

«Молодогвардійці» з поштою дружать. Як розповіли вожаті табору, в останні роки в дитячому центрі щосезону проводяться акції «Напиши листа солдату». А напередодні проходять, так звані, інформаційні хвилинки, де дітям розповідають про історію пошти, філателії, пояснюють, як правильно треба оформляти поштові відправлення. Ось і 27 липня в рамках Дитячого маршу миру в «Молодій гвардії» відбулася акція «Напиши листа солдату».

 

Нудьгувати мешканцям дитячого центру не доводиться. Але найбільше вражає сама атмосфера центру, де створені чудові умови для оздоровлення дітей і розвитку їх творчого потенціалу.

 

Наступного року за домовленістю керівництва обласної організації профспілки Одеської дирекції Укрпошти в «Молодій гвардії» відпочиватимуть і діти поштовиків.