За гідні умови праці

Жодне підприємство не може обмежуватися турботою про забезпечення послуг, не дбаючи про умови та безпеку праці, здоров’я і добробут своїх працівників. І це виникає не тільки з гуманних міркувань, але також у силу розуміння прямого або не прямого впливу умов праці на ефективне функціонування виробництва і на продуктивність праці працівників.

 

У зв’язку з цим, кожне підприємство розробляє та здійснює систему заходів для створення безпечного і здорового виробничого середовища, виходячи з необхідності суворого виконання законів і нормативних актів з охорони праці.

 

В усьому світі , проблема щодо забезпечення людям гідних умов праці на робочих місцях є дуже важливою.

 

З метою попередження промислових аварій та виробничого травматизму у понад 100 країнах світу щорічно відзначається “День охорони праці”. Згідно Указу президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 “Про день охорони праці”, 28 квітня визначено національним днем охорони праці, який проводиться на підприємствах, в установах та організаціях всіх форм власності та галузей економічної діяльності України.

 

У 2015 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначається під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».

 

Культура охорони праці означає забезпечення права на безпечні та здорові умови праці на всіх рівнях, активну участь уряду, роботодавців і робітників у забезпеченні безпечних і здорових умов праці через чітко сформульовану систему прав, обов’язків та сфер відповідальності, де принцип профілактики має найвищий пріоритет.
Досягнути такої узгодженої політики можливо шляхом спільного формування та розвитку культури охорони праці через впровадження превентивних заходів, головний девіз яких: навчити, захопити, зробити звичними та невід’ємними питання охорони праці у нашому житті.

 

Необхідно орієнтувати та доводити до керівників, закріплювати на рівні свідомості кожного працівника, що заходи з охорони праці та їх дотримання не повинні бути лише для “галочки”, що належна культура охорони праці потрібна, насамперед, саме їм, адже ніякі компенсації не повернуть втрачені здоров’я та життя. А для роботодавця це, нарешті, просто вигідно, оскільки доведено, що співвідношення видатків на ліквідацію аварійної ситуації (включаючи виплати щодо випадків виробничого травматизму) до видатків на її запобігання становлять 15: 1.

 

Полтавська дирекція УДППЗ «Укрпошта» взяла активну участь в підготовці та проведенні цього свята . Ми вважаємо ,що проблема збереження здоров’я і життя працівників має особливе значення, а тематика Дня охорони праці у 2015 році є як ніколи актуальною.

 

З метою популяризації та підвищення престижу професії інженера з охорони праці та з нагоди відзначення 28 квітня – Всесвітнього дня охорони праці з 01 по 24 квітня 2015року в дирекції проведений відбірковий етап огляду – конкурсу серед фахівців служби охорони праці. За результатами огляду – конкурсу кращим фахівцем з охорони праці визнано – Матвєєву Н.І. інженера з охорони праці II категорії, Центру поштового зв’язку № 3 м. Лубни.

 

Протягом місяця проводились заходи згідно Робочого плану , а саме:

 

– проведені конкурси серед структурних підрозділів на право називатися кращим;
– приведено до порядку покриття дворів , під’ їзних шляхів, розмітки території , знаків безпеки на території об’ єктів поштового зв’ язку;
– проведені семінари з працеохоронної тематики з начальниками структурних підрозділів;
– проведені методичні заняття з показу зразкових робочих місць , належного рівня культури охорони праці при виконанні робіт , передбачених виробничим процесом , ведення документації з охорони праці.

 

Також проведено анкетування серед працівників , де вони вказували свої пропозиції щодо поліпшення умов праці. Оргкомітет дуже уважно розглянув кожну пропозицію . Люди хочуть працювати в кращих умовах , вони сумлінно вчать правила охорони праці, дбають про особисту безпеку бо знають , що охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників.

 

Головним пріоритетом діяльності служби охорони праці та керівництва структурних підрозділів Полтавської дирекції УДППЗ ” Укрпошта” у 2015 році є спрямованість на попередження виникнення нещасних випадків внаслідок падіння, укусів собак та на профілактику виробничого травматизму серед працівників до обґрунтованого і практично здійсненного мінімального рівня. Це має забезпечити максимальну безпеку умов праці і сприяти організації ефективного виробництва та розвитку принципів творчого ставлення до праці і безпеки дій.

 

Охорона життя і здоров’я працюючих від впливу небезпечних та шкідливих виробничих чинників має важливе соціальне значення, адже здоров’я працівників є національним багатством держави, оскільки безпосередньо впливає на працездатність людини, а відтак – на її добробут і подальший розвиток держави.