Експорт із України

Якщо відправник фізична особа:
Якщо Вартість відправлення ≤ 10 000 євро, митне оформлення спрощене без участі відправника.
Для відправки вантажу необхідно надати супровідні документи для митного оформлення:

  • поштову декларація CN23 – 3 примірники або CN22 (для дрібних пакетів);
  • документ, що підтверджує походження та вартість товару (товарний або касовий чек). Якщо відсутні чеки на товар, то митниця підтверджує ціну товару, переглядаючи ціни на товари в інтернеті або видає рішення по вартості товару на аналогічні товари (у разі необхідності).

При експорті товарів з України платежі не нараховуються.

Якщо відправник юридична особа:

Вартість відправлення* ≤ 150 євро Вартість відправлення* > 150 євро
Для відправки вантажу необхідно надати супровідні документи для митного оформлення юр.особі (В2В) фіз.особі (В2С) юр.особі (В2В) фіз.особі (В2С)
поштову декларація CN23 або CN22 (для дрібних пакетів) 3 3 3 3
рахунок-фактура (двомовна або з перекладом), завірена підписом директора, головного бухгалтера, печаткою компанії 5 5 5 (у разі необхідності)
документ, що підтверджує походження та вартість товару (товарний або касовий чек, видаткова накладна при купівлі товару; калькуляція виробництва товару для товарів власного виробництва). Якщо відсутні чеки на товар, то митниця підтверджує ціну товару, переглядаючи ціни на товари в інтернеті або видає рішення по вартості товару на аналогічні товари 1 (у разі необхідності) 1 1 (у разі необхідності)
завірену копію зовнішньоекономічного договору із зазначенням (при відправленні вантажу за контрактом), якщо купівля-продаж 1
опис товару (витяги з каталогів; техпаспорт продукту; сертифікати виробника) 1
додаткові документи, якщо це вимагається за кодом ТН ЗЕД 1
вантажно-митна декларація (оформлює митний брокер або штатний співробітник-декларант Відправника у спеціальних програмах). 1 1
Invoice/Contract – бланк замовлення 1
Оплата Митні платежі не нараховуються

Зверніть увагу:

Для митного оформлення деяких груп товарів можуть знадобитися додаткові документи згідно вимог законодавства країни відправлення та країни призначення:

  • сертифікат якості (наприклад, для автозапчастин);
  • фіто-санітарний сертифікат (для рослин та плодів);
  • гемологічний висновок (наприклад, для дорогоцінних каменів та виробів з них);

Більше детальна інформація в розділі «Перелік товарів, які часто пересилаються Укрпоштою та специфіка проходження митниці для фізичних осіб»

(*) Вартість відправлення для юридичних осіб може включати або не включати вартість доставки залежно від умов поставки, зазначеним у комерційному інвойсі юридичної особи згідно Incoterms (вартість транспортування додається при умовах доставки EXW, FOB, FCA).

БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ БРОКЕРА З ПИТАНЬ МИТНОГО ОФОРМЛЕННЯ МОЖНА ОТРИМАТИ ЗА ТЕЛЕФОНОМ +38-067-400-50-15 ТА ЗА ЕЛЕКТРОННОЮ АДРЕСОЮ customs@ukrposhta.ua