Запрошуємо тернополян та гостей міста на виставку «Рік Кози/Вівці»

19 лютого 2015р. на території відділення поштового зв’язку №1 м. Тернополя відкрито філателістичну виставку під назвою «Рік Кози/Вівці», присвячену відзначенню Нового року за східним календарем, яке припало на цей день. Експозиція організована Тернопільською обласною організацією філателістів України, а всі представлені експонати належать до особистої колекції тернополянина Сергія Ткачова.

 

– 19 лютого – Новий рік за східним календарем, і для мене це привід показати частину колекції домашніх тварин у марках та листівках, – каже колекціонер Сергій Ткачов. – Представлені експонати свідчать, що майже всі країни світу випускають серії марок «Домашні тварини». Вперше цього року такі марки з’являться і в Україні – «Укрпошта» випустить марки «Українські породи корів». Щодо експозиції, то у ній є румунські, польські, німецькі зразки марок і листівок. А напередодні виставки мені прислали з Іспанії листівку із зображенням гірської козиці або скельниці. Вона водиться у нас в Карпатах, також у Піренеях, Альпах. На жаль, зараз український виробник майже не випускає тематичних листівок із домашніми тваринами. Хоча така традиція у нас є. Наприклад, наша землячка Олена Кульчицька приділяла пильну увагу випуску українських листівок для популяризації нашої держави у світі, вона розуміла навантаження, яке покладається на таку листівку. На стенді можна побачити листівку з репродукцією її лінориту «Пастушок», де зображений хлопчик із козами. Із нею перекликається німецька листівка 1943 року, де є так само пастух і кози, яка називається «Слідують тінню». Адже відомо, що кози повинні мати того, хто їх веде. А про те, що кози гарно уживаються з іншим тваринами свідчить листівка з репродукцією картини відомого шведського художника Карла Ларссона, де разом зображені овечки і корови.

 

Окремий розділ експозиції присвячений козам у геральдиці. У Тернопільській області, до речі, є кілька населених пунктів, назви яких походять від слова коза або вівця – Козова, Козлів, є дві Козівки і Баранівка.

 

– Чомусь наші містечка соромляться кіз, як геральдичних знаків, – каже Сергій Ткачов. – А в світі існують асоціації міст, які у своїх гербах мають символ кози. Вони є містами-побратимами і проводять різні фестивалі, наприклад, «Коза-красуня» або «Найкращі сири з козячого молока». Це є туристичний бренд, і таким досвідом могли б скористатися і наші містечка.

 

Виставка «Рік Кози/Вівці» також розповідає про козу, як казкового персонажа, про обряд «Водіння кози», про Вифлеємських овечок та про Овна і Козерога у знаках зодіаку.

 

Виставка діятиме у центральному приміщені відділення поштового зв’язку №1 Тернопільської дирекції УДППЗ «Укрпошта», за адресою: м. Тернопіль, вул. В.Чорновола, 4 до 6 березня 2015р.