Затримки у доставці міжнародної пошти

Станом на 18 грудня 2018 в аеропорту Бориспіль через великі обсяги авіавантажів та пошти ситуація з обробкою міжнародних відправлень з України ускладнюється. Також ускладнюється ситуація із доставкою раніше надісланої із України пошти через проблеми у пошт Італії, Франції, Канади та Австралії.

Через нестачу технічних ресурсів співробітникам аеропорту Бориспіль не вдається вчасно виконати необхідні операції з міжнародними вантажами, експрес-відправленнями та поштою. Для розвантаження скупченого вантажу та пошти, аеропорт Бориспіль вводить тимчасове ембарго на перевезення імпортного вантажу та пошти для всіх типів літаків, пасажирських та вантажних, на період з 23:00UTC, 23.12.2018 – 23:00UTC, 03.01.2019.

Всю імпортну пошту, яку надсилають до України на пасажирських літаках, зараз оброблюють та передають для проведення митного оформлення до ММПО Київ майже без затримок. Пошта, яка прибуває на вантажних літаках та палетах, в першу чергу з транзитних хабів Баку та Стамбулу, оформлюється із мінімальними затримками.

Експортна та транзитна пошта зараз оброблюється із затримками з відхиленням графіку в 3 рази від прийнятого стандарту.

Укрпошта докладає максимум зусиль для стабілізації ситуації. За активної ініціативи Укрпошти між аеропортом Бориспіль та ДФС була погоджена технологія обробки вантажів та пошти із залученням приватних сертифікованих хендлінгових компаній, що дало змогу зменшити нестачу технічних ресурсів аеропорту для обробки пошти на низку напрямків. Також стартували перші комбіновані маршрути доставки із вильотами в аеропортах ЄС.

Загалом у передноворічний та різдвяний період терміни стандартної поштової доставки можуть збільшитися через ріст обсягів пошти, що пересилається.
В цей час у посиленому режимі працює авіаційна інфраструктура (аеропорти, авіалінії, хендлингові компанії) та митні підрозділи України й інших країн світу, однак їх пропускні можливості є обмеженими.

Нагадуємо, що для здійснення експрес доставки товарів із 5 найбільших міст України можна скористатися спільним рішення компаній Укрпошта та DHL Express.