Інтернет послуги (перекази)
Куди можна переказувати гроші

Запитання Відповідь Нормативні документи
Чи  необхідно  пред’являти документ, що посвідчує особу при відправці поштового переказу до Росії? під час подання для пересилання поштового переказу до Російської Федерації необхідно пред‘явити паспорт або документ, що його замінює  зазначити відповідні дані на бланку переказу та підтвердити підписом  Положення про поштовий переказ, затвердженого наказом Укрпошти від 31.05.10 за №275
На якій підставі  при відправці поштового переказу до Росії працівники пошти вимагають пред’являти документ, що посвідчує особу ? відповідно до вимог Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні, затверджених постановою Правління Національного банку України від 29.12.2007 №496 Відповідно до вимог Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні, затверджених постановою Правління Національного банку України від 29.12.2007 №496
За яким курсом рубля до гривни виплачуються перекази, що надійшли з Росії ? Відповідно до вимог укладеної з Поштою Росії Угоди та актів Всесвітнього поштового союзу, перекази пересилаються в доларах США, а виплачуються в національній валюті країни виплати.
Під час пересилання переказу до України, Пошта Росії конвертує суму прийнятого в російських рублях переказу у долари США по курсу продажу долара США, встановленому обслуговуючим Пошту Росії банком на дату відправлення переказу. При надходженні переказу до України його сума перераховується з доларів США в українські гривні за курсом купівлі долара США, встановленому Укрпоштою на дату оброблення переказу.
В російських рублях перекази Укрпоштою не виплачуються.
Відповідно до вимог укладеної з Поштою Росії Угоди та актів Всесвітнього поштового союзу
Чому мені оператор не сказала скільки рублів одержить мій брат в Іркутські, Росія? Відповідно до вимог укладеної з Поштою Росії Угоди та актів Всесвітнього поштового союзу, перекази пересилаються в доларах США, а виплачуються в національній валюті країни призначення.
Під час пересилання переказу з України, суму прийнятого у гривнах переказу перераховується у  долари США  по курсу продажу, встановленому Укрпоштою на дату оброблення переказу. При надходженні переказу до Росії його сума  з доларів США перераховується у російські рублі  за курсом купівлі долара США, встановленому обслуговуючим Пошту Росії банком на дату надходження переказу.
Таким чином, опертор не може сказати точну суму переказу, оскільки у нас немає інформації щодо встановлення курсу долара США до рубля, крім того даний курс може кожен день змінюватись.
Відповідно до вимог укладеної з Поштою Росії Угоди та актів Всесвітнього поштового союзу
Ви можете переказати гроші як по Україні, так і до країн світу: у Росію, Білорусь, Естонію, Латвію, Литву, Грузію, Казахстан, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан, Киргизію, Сирію, Бельгію, Польщу, Словаччину, Чехію, Румунію, Туреччину, Грецію, Болгарію, Молдову, Вірменію, Азербайджан, Португалію.
Ви можете отримати перекази з Франції.
Двосторонні угоди між поштовими службами зазначени країн та Укрпошта
Чи можна відправтити переказ у доларах США до Росії ? Так, можна, проте виплата такого переказу в Росії буде здійснена у рублях за курсом купівлі долара США, встановленого обслуговуючим Пошту Росії банком на дату надходження переказу. Відповідно до вимог укладеної з Поштою Росії Угоди та актів Всесвітнього поштового союзу
До якої країни я можу відправити поштовий переказ у доларах США, щоб мені не міняти ці кошти у обмінному пункті ? У виділених об’єктах поштового зв’язку (відповідно до довідника) приймаються лише міжнародні електронні перекази у доларах США або євро.
В доларах США перекази приймаються до Росії, Казахстану, Молдови, Білорусі, Азербайджану, Таджикистану (м. Душанбе) та Узбекистану.
В євро перекази приймаються до Естонії, Литви та Вірменії.
Пересилання міжнародних поштових переказів здійснюється на підставі укладених з поштовими службами країн Угод та Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні, затверджених Постановою Правління Національного банку України від 29.12.07 №496.
Можу я одержати поштові перекази, що надійшли на моє ім”я з Росії та Вірменії, у доларах США та євро ?
З яких ще країн можна одержати поштовий переказ у іноземній валюті?
Так можете, з Росії у доларах США, з Вірменії у євро, якщо сума переказу не містить центів.
Міжнародні електронні перекази, що надійшли з Росії, Казахстану, Молдови, Білорусі, Азербайджану, Таджикистану (м. Душанбе),  Узбекистану (у доларах США),  Естонії, Литви та Вірменії (у євро) можуть виплачуватись в іноземній валюті у виділених об’єктах поштового зв’язку за умови, якщо сума переказу не містить центів.
Пересилання міжнародних поштових переказів здійснюється на підставі укладених з поштовими службами країн Угод та Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні, затверджених Постановою Правління Національного банку України від 29.12.07 №496.
Если деньги были отправлены из России в долларах, в какой валюте мы должны получить их на территории Украины?  Являются ли эти условия едиными для всех почтовых отделений, или есть исключения у разі Вашої зацікавленості одержувати на пошті перекази з Росії в доларах США Ви можете також скористатись послугами міжнародних платіжних систем, за якими перекази приймаються та виплачуються у вільноконвертованій валюті. У виділених об’єктах поштового зв’язку Ви можете одержати перекази за системами BLIZKO, UNISTREAM, MoneyGram або Western Union.
Що таке поштовий переказ через Інтернет Ви можете переказати кошти по Україні, замовивши поштовий переказ через Інтернет. Для цього необхідно скористатися платіжною карткою Національної системи масових електронних платежів (НСМЕП)
Здійснити перекази  через інтернет можна з будь-якого комп’ютера за умови наявності зчитувача смарт-карток та підключення до Інтернету на швидкості 24 кб/с.
Послуга у відділеннях зв’язку не надається, тільки з офісів або домашніх комп’ютерів.
Більш докладна інформація на сайті Укрпошти http: //proxy.ukrposhta.com
Технологія з пересилання поштового переказу, прийнятого через Інтернет, затвердженої наказом Укрпошти від 26.09.2007 №371 (із змінами та доповненнями)
Куди можна переказати кошти через Інтернет Ви можете переказати кошти у межах України на домашню адресу фізичної особи та до запитання.
**Приймання поштових переказів за  межі України через Інтернет не здійснюється.
Технологія з пересилання поштового переказу, прийнятого через Інтернет, затвердженої наказом Укрпошти від 26.09.2007 №371 (із змінами та доповненнями)
Який термін пересилання поштового переказу, відправленого через Інтернет, коли його одержить адресат Термін пересилання переказу через Інтернет не обумовлено (**Приймається цілодобово, виплата залежить від режиму роботи об’єкта поштового зв’язку місця призначення), але за ідеальних умов термін проходження як у поштового переказу:
– від місця прийому до місця передачі, оснащеного  автоматизованим робочим місцем – 3 години;
– до інших населених пунктів – до двох робочих днів.
Технологія з пересилання поштового переказу, прийнятого через Інтернет, затвердженої наказом Укрпошти від 26.09.2007 №371 (із змінами та доповненнями)
Яка максильма сума переказу через Інтернет Максимальна сума переказу не може перевищувати 1000 грн. Кількість переказів необмежена Технологія з пересилання поштового переказу, прийнятого через Інтернет, затвердженої наказом Укрпошти від 26.09.2007 №371 (із змінами та доповненнями)
Термін пересилання поштових переказів Проходження електронного переказу від місця приймання, оснащеного автоматизованим робочим місцем «Приймання та передача електронних переказів» до місця  виплати, також оснащеного автоматизованим робочим місцем – 3 години.

Проходження вихідного (вхідного) електронного переказу  від/до об’єкту поштового зв’язку, неоснащеного АРМ “Приймання та передача електронних переказів” до/з об’єкта поштового зв’язку, оснащеного АРМ “Приймання та передача електронних переказів” – до двох робочих днів

Термін пересилання міжнародного електронного переказу:

  1. По території України – до 2 робочих днів;
  2. По території інших країн – від 2 до 5 робочих днів залежно від країни.
Наказ Укрпошти від 26.09.2008 №621 “Про затвердження нормативів пересилання поштових переказів в межах України”,
нормативи пересилання міжнародних поштових переказів обумовлені у двосторонніх міжнародних угодах
Чи можна отримати кошти  за міжнародними платіжними системами, яка валюта мені буде видана? У виділених об’єктах поштового зв’язку можна отримати грошові перекази, відправлені  за міжнародними платіжними системами MoneyGram, BLIZKO, ЮНИСТРИМ та Вестерн Юнион.
За міжнародними платіжними системами MoneyGram, ЮНИСТРИМ виплата переказу здійснюється у доларах США або євро, в залежності яку валюту зазначив відправник; за міжнародною платіжною системою BLIZKO виплата грошового переказу здійснюється у доларах США або євро, а також за бажанням клієнта – в національній валюті України (гривні) згідно курсу купівлі долара США та євро, встановленого підприємством на день виплати переказу BLIZKO.
За міжнародною платіжною системою Вестерн Юнион кошти можна одержати у доларах США або євро, за згодою одержувача сума переказу може бути виплачена у національній валюті гривни.
Двосторонні угоди між Укрпошта та міжнародною платіжною системою MoneyGram;
між Укрпошта та ВАТ КБ “ЮНИСТРИМ”,  ВАТ АКБ “Связь-банк” (BLIZKO), АТ “Райффазен Банк Аваль” (Вестерн Юніон).
Если деньги были отправлены из России в долларах, в какой валюте мы должны получить их на территории Украины? Являются ли эти условия едиными для всех почтовых отделений, или есть исключения у разі Вашої зацікавленості одержувати на пошті перекази з Росії в доларах США Ви можете також скористатись послугами міжнародних платіжних систем, за якими перекази приймаються та виплачуються у вільноконвертованій валюті. У виділених об’єктах поштового зв’язку Ви можете одержати перекази за системами BLIZKO, UNISTREAM, MoneyGram або Western Union. Двосторонні угоди між Укрпошта та міжнародною платіжною системою MoneyGram;
між Укрпошта та ВАТ КБ “ЮНИСТРИМ”,  ВАТ АКБ “Связь-банк” (BLIZKO), АТ “Райффазен Банк Аваль” (Вестерн Юніон).
Як виплачуються поштові перекази в межаж України адресовані фізичним особам?   внутрішні поштові перекази виплачуються в готівковій формі в національній валюті п.115 Правила надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270
Чи має право працівник пошти  відмовити у прийнятті національної валюти, частково склеяної скотчем, яку платник надає для проведення розрахунків за надані послуги?  зношені банкноти і монети, якщо вони не мають ознак підроблення, повинні без обмежень прийматися фізичними й юридичними особами до всіх видів готівкових платежів, для переказів тощо. До зношених банкнот належать банкноти, які мають одну або більше з таких ознак зношення або пошкодження, як надриви або надрізи довжиною кожний понад 5 мм, у тому числі склеєні. статтею 2 п.2.4 постанови НБУ від 17.11.2004 р. №547 «Про затвердження Правил визначення платіжності та обміну банкнот і монет Національного банку України»