Надання послуг поштового зв’язку

1. Виплата відшкодування у разі ненадання або неналежного надання послуг поштового зв’язку з пересилання міжнародних поштових відправлень
У разі ненадання або неналежного надання послуг з пересилання міжнародного поштового відправлення відправник (адресат) має право протягом шести місяців з дня подання відправлення до пересилання звернутися у встановленому законодавством порядку до оператора поштового зв’язку для наведення відповідної довідки або з вимогою про відшкодування завданих йому збитків.
Оператори поштового зв’язку несуть матеріальну відповідальність перед користувачами послуг поштового зв’язку (відправниками чи адресатами, залежно від випадку) відповідно до Правил виплати відшкодування операторами поштового зв’язку збитків, завданих унаслідок ненадання чи неналежного надання послуг з пересилання міжнародних поштових відправлень, затверджених наказом Державного комітету зв’язку та інформатизації України 18.03.2003 № 50, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 квітня 2003 р. за № 299/7620.
Відшкодування повинно бути виплачене відправникові (адресатові) не пізніше ніж за три місяці від дня, наступного за днем подання заяви.
Виплата відшкодування відправникам (адресатам) в Україні провадиться в національній валюті України.
2. Обмін міжнародними поштовими переказами між Україною та Польщею ?
Обмін міжнародними поштовими переказами між Україною та Польщею здійснюється на підставі Угоди щодо обміну поштовими переказами між Україною та Польщею. До пересилання поштові перекази приймаються у всіх об’єктах поштового зв’язку.
За пересилання міжнародного переказу з відправника стягується плата відповідно до тарифів (без ПДВ) в залежності від суми переказу:Сума, що переказується ТарифДо 500 гривен 6%
Понад 500 грн. до 1000 грн. 5%
Понад 1000 грн. 4%Водночас, плата за пересилання не повинна бути менша гривневого еквіваленту 1 долара США.
Термін проходження міжнародного поштового переказу по території України – до 9 календарних днів (в залежності від місцезнаходження та режиму роботи об’єкта поштового зв’язку).
В Україні міжнародні поштові перекази приймаються та виплачуються в українських гривнях, в Польщі – в польських злотах.
3. Як розшукати поштове відправлення, не одержане адресатом ?
З метою встановлення місцезнаходження реєстрованого поштового відправлення (поштове відправлення, що приймається для пересилання з видачею відправнику розрахункового документа про прийняття і вручається одержувачу під розписку) потрібно звернутися до об’єкта поштового зв’язку за місцем подання відправлення до пересилання із заявою про його розшук або заповнити форму онлайн.
Заяву може подати як відправник, так і одержувач впродовж шести місяців з дня прийняття оператором поштового зв’язку поштового відправлення до пересилання, сплативши при цьому за відповідним тарифом (якщо реєстроване поштового відправлення подавалося до пересилання без повідомлення про вручення).
До заяви обов’язково додається оригінал або копія розрахункового документа про прийняття поштового відправлення (касового чека, розрахункової квитанції тощо), а також зазначається вид і категорія поштового відправлення, його номер, місце та дата прийняття для пересилання, адреси відправника та одержувача, шлях пересилання (авіа чи наземний), перелік вкладень поштового відправлення. Під час подання заяви необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу заявника. Інформацію про пересилання поштових відправлень можна отримати на сайті Укрпошти http://ukrposhta.ua (On-line сервіси рубрика “Відстеження пересилання поштових відправлень”) за наявності тринадцятизначного номера посилки (штрихкодового ідентифікатора).